Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » Архів матеріалів

Сьогодні святкує свій 60-річний ювілей почесний голова благодійного фонду ім. Софії Русової, народний артист України, кобзар-лірник, Василь Григорович Нечепа. Щиро вітаємо іменинника, бажаємо міцного здоров’я, довгих років життя, наснаги в роботі та успіхів у всіх починаннях. Нехай близькі та рідні оточують Вас любов’ю та турботою, а кожен новий день приносить лише радість. Нехай доля шле Вам добро, щастя та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. Нехай кобза та ліра ще довго звучать, даруючи людям чарівні мелодії у вашому виконанні.

Живіть довго, в щасті та благополуччі!

 

Переглядів: 363 | Додав: DimaX | Дата: 01.09.2010 | Коментарі (0)

Такому народові, який не має своєї школи й не дбає про неї, призначені економічні злидні й культурна смерть. Ось через що сучасним гаслом усякого свідомого українця мусить бути завдання: рідна школа на Вкраїні.
Русова С.


Понад півстоліття її твори були приречені на забуття, не визнавалися й піддавалися дискредитації.
Почуття гіркої втрати і великої прикрості викликає той факт, що кілька поколінь наших дошкільних працівників і вчителів не чули імені Софії Русової, не читали її творів, не знали її основних ідей. Сьогодні до нас повертається ім'я, і творча спадщина Софії Федорівни Русової - видатного педагога і письменниці, громадського і політичного діяча, палкої прихильниці національного виховання. І як не дивно, відчути довелося це на досить цікавому та несподіваному прикладі з власного життя, що не тільки приємно здивувало, але й довело, що все ж є в Україні заклади, де не лишезнають, але й активно втілюють в життя ідеї видатного педагога.  Читати далі>>>

Переглядів: 469 | Додав: DimaX | Дата: 21.08.2010 | Коментарі (0)

Доставка сборных грузов из Китая с отсрочкой платежа. Вчора в культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо» відбулась наукова "Доставка сборного груза из Китая." зустріч, присвячена річниці заснування благодійного фонду ім. Софії Русової. Тут зібралися науковці, журналісти, представники громадських організацій, студенти. Зустріч мала досить історичний характер: згадувались сторінки історії рідної держави, часи гетьманства, видатні постаті в історії України, серед них і Софія Федорівна Русова, чиє ім’я  з кожним роком привертає все більше і більше уваги дослідників. Зокрема спілкувалися про важливість виховної справи для сьогодення, започаткованої великою просвітителькою та педагогом.

Зі вступним словом виступив президент благодійного фонду, Іван Петрович Чаус, ділився з присутніми планами на майбутнє щодо проекту створення музейно-туристичного комплексу «Садиба Софії Русової» в Олешні. Згадував  також важливих історичних постатей, якими відомий Ріпкинський район – це насамперед отаман Галака, і всім відомий Ємельян Пугачов, який проживав у Добрянці, а в 1772 році отримав паспорт на добрянському фарпості.

Далі присутні мали змогу перевірити свої знання з історії та взяти участь у цікавій вікторині, яку провів історик-краєзнавець Володимир Єрмак. Переможці отримали на пам’ять книги з історії України.

До слова було запрошено Івана Васильовича Зайченка, професора, завідуючого кафедрою початкового навчання Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка. Іван Васильович давно займається вивченням педагогічної спадщини Софії Русової, цій темі присвятив більшість своїх наукових досліджень, а також продемонстрував присутнім останній доробок – книгу «Педагогічна концепція С.Ф. Русової».

На завершення перед присутніми виступив кобзар-лірник, народний артист України, Василь Нечепа, заспівавши свій кобзарський гімн України.

Мелодія кобзи захоплювала та повертала в далеке минуле – багате минуле, забарвлене подіями та тими видатними людьми, завдяки котрим той час став  пам’ятним в сьогоденні, досвід котрих важливий в теперішньому і є важливим для наступних поколінь.

Переглядів: 475 | Додав: DimaX | Дата: 30.06.2010 | Коментарі (0)

         Село Олешня, що на Ріпкинщині, відоме своєю мальовничою природою. Тут, серед соснових лісів, зростала видатний педагог та просвітителька Софія Русова, ці місця є батьківщиною гончарів та привабливим місцем для митців та художників, адже оточуюча краса надихає творити, додає наснаги та сповнює новими силами.
        Неподалік від Олешні знаходяться голубі озера, відомі не тільки на Чернігівщині, а й далеко за її межами. Кришталево чиста вода озер, розташованих серед соснового лісу, має неабиякі цілющі властивості, тому недарма це місце є таким привабливим для відпочинку.
         Понад 250 тис. туристів з України, Білорусі, Росії, Польщі, Чехії, Америки, країн Балтії щороку приїжджають на голубі озера.
          Дивуються гості місцевій красі та радо повертаються сюди знову і знову. Так, минулого року Олешня з її природними дивами чарувала правнучку Софії Русової Ірину Михалевич, яка приїхала на Батьківщину з далекої Канади. Слів не вистачало, щоб висловити все захоплення пейзажами та природними багатствами рідного краю. Особливо зачарували гостю голубі озера, які беззаперечно можна назвати справжнім дивом.
         Чому ж саме тут вода така особлива?
         Справа в тому, що дно кожного озера вкривають залежи кварцового піску, який використовується для виготовлення скла. Такий пісок відрізняється від звичайного як властивостями, так і кольором, надаючи воді яскраво блакитного відтінку. Саме тому озера і називають «голубі».
           Площа найбільшого озера складає 25га, та має глибину  біля 20м.  Але й такої кількості місця на берегах озер не завжди буває достатньо через велике число охочих вдихнути на повні легені чисте повітря соснового лісу та насолодитися відпочинком біля кришталево-прозорої, блакитної води.
           Та Олешня радо приймає всіх бажаючих, соснові ліси не шкодуючи роздають свої багаті дари – гриби, суниці, малину, даруючи чудові варіанти дозвілля на природі.
          Приїздять сюди не тільки влітку: місце є досить привабливим для полювання та відоме своїми багатими мисливськими угіддями.
           Тож, не гайте часу і обов’язково завітайте в цей мальовничий куточок Полісся!  ФОТОЗВІТ>>>

Переглядів: 1457 | Додав: DimaX | Дата: 26.06.2010 | Коментарі (0)


     Нашому благодійному фонду 1 рік. Створений він був з благородною метою – відродження і збереження історичної та педагогічної спадщини видатної української просвітительки Софії Русової, життя якої було найтіснішим чином пов’язане з Чернігівщиною. За рік зроблено багато добрих і благородних справ, серед яких найбільш запам’яталися довгоочікувана розробка проекту, а згодом і початок будівництва музейно-туристичного комплексу «Садиба Софії Русової» в селі Олешні Ріпкинського району; кропітлива підготовка та проведення мистецького свята в Олешні з відкриттям Майдану Софії Русової та незабутній приїзд до Олешні правнучки Софії Русової Орисі Михалевич з Канади. Фондом проведено численні вечори пам’яті Софії Русової, надавалась допомога школам та малозабезпеченим дітям. Варто відзначити проведення цікавого та водночас дуже важливого конкурсу серед школярів області на найкращий макет пам’ятника С.Русовій та на кращий вірш, присвячений просвітительці. Не менш вагомою сторінкою цьогорічної діяльності стали реставраційні роботи на меморіальному комплексі Військової Слави в с. Грабові та встановлення пам’ятного знаку на місці поховань воїнів, померлих в 1943 році у польових шпиталях в селі Грабові Ріпкинського району, та ін.
     Ці  заходи гуртували освітян та педагогів, студентів та учнів загальноосвітніх шкіл, журналістів та всіх охочих. Адже саме в цьому руслі  працювала С.Русова. Хотілось би, щоб нашу діяльність знало та підтримувало якомога більше людей, оскільки  саме з  виховання починається суспільство та людина з великої  літери, людина свідома та духовно багата, яка зможе закласти основу багатої  та високорозвиненої нації.
     З цією метою наш благодійний фонд продовжує  розвиватися, встановлює  нові  контакти, ставить нові  завдання та цілі.
     Вже зараз з нами співпрацюють Національний  інститут Українознавства, Чернігівський Національний педагогічний університет, Чернігівське міське та обласне управління освіти, Чернігівський  історичний музей, Київський дитячий садок  ім. Софії   Русової, школи Чернігова та області, та  ін. Наша діяльність знаходить підтримку серед Софіїних нащадків, фонд веде активне листування з правнучками Русової  Орисею Михалевич, Людмилою Левицькою, Ольгою Рудакевич, які  зараз живуть в Канаді  та Сполучених Штатах.
     Зроблено чимало, але багато і планів на майбутнє. Це завершення спорудження музейно-туристичного комплексу в Олешні, розробка туристичного маршруту «Шляхи Софії Русової», відкриття пам’ятника Софії Русовій, щорічне проведення культурних свят, вручення нагород та премій видатним педагогам і талановитим школярам, збір матеріалів для майбутнього музею Софії Русової та музею гончарної справи, щоденна робота з поширення педагогічних ідей видатної просвітительки.
     Краще від будь-яких слів за людину говорять її справи. Софія Русова виховувала в українських дітях УКРАЇНСЬКЕ: мову, світосприйняття, культуру. І праця її не була даремною, - на Чернігівщині справи просвітительки-педагога і української патріотки здобули гідне продовження.
     Зерно добра, посіяне Софією на землі Ріпкинщини у минулому столітті, дало густий і благодатний колос у віці нинішньому.
Переглядів: 476 | Додав: DimaX | Дата: 21.06.2010 | Коментарі (0)Благодійний фонд ім. Софії Русової виражає велику подяку не тільки переможцям, а і всім учасникам конкурсу на кращий малюнок для майбутнього макету пам'ятника Софії Русовій та на кращий вірш, присвячений видатній просвітительці, який тривав більше двох місяців і отримав безліч позитивних відгуків та високу оцінку фахівців. Ми дуже цінуємо Ваші старання та пізнання глибини ролі цієї видатної постаті для українського народу. Ми пишаємося Вашими талантами та знаннями, і сподіваємося, що в майубтньому Ви станете «скарбом» для української нації.
Переглядів: 500 | Додав: DimaX | Дата: 20.05.2010 | Коментарі (1)Роботи переможців конкурсу на кращий малюнок макету майбутнього пам'ятника Софії Русової можна побачити у нашій ФОТОГАЛЕРЕЇ

Роботи переможців конкурсу на кращий вірш присвячений Софії Русовій можна побачити тут:

І місце

ІІ Місце

ІІІ Місце
Переглядів: 391 | Додав: DimaX | Дата: 17.05.2010 | Коментарі (0)

Сьогодні прес-зал об’єднання «Новий  Чернігів» радо приймав лауреатів конкурсу, організованого благодійним фондом ім. Софії Русової, серед школярів міста Чернігова та області на кращий макет майбутнього пам’ятника Софії Русової та на кращий вірш, присвячений видатній просвітительці.

 

Урочисту церемонію відкрив Народний артист України, почесний голова благодійного фонду ім. Софії Русової В.Г. Нечепа який, розповів присутнім деякі сторінки життя та діяльності Софії Русової.

Цікавим моментом програми стала демонстрація унікальних відеозаписів з онукою Софії Русової  Ніною Михалевич-Ліндфорс, зроблених у Філадельфії в 1990 році, які до цього ніде не демонструвалися. Потім великий інтерес гостей викликав перегляд інтерв’ю з правнучкою Софії Русової Орисею Михалевич-Ткаченко, яка відвідувала село Олешню в 2009 році.

 

Надзвичайно зворушливою стала церемонія нагородження лауреатів, які отримували нагороди з рук президента благодійного фонду ім. Софії Русової І.П. Чауса. Від щирого серця вітав Іван Петрович переможців конкурсу, які зі сльозами радості на очах отримували свої заслужені нагороди – почесні грамоти, грошові премії та пам’ятні подарунки.

Зал стоячи аплодував переможцю конкурсу на кращий вірш, яким стала драматична поема «Сузір’я Софії». Присутні мали змогу не тільки почути, а і побачити незабутнє дійство поеми, представлене у виконанні гуртка плекання української мови ім. Софії Русової під керівництвом Заслуженого вчителя України І.І. Вачнадзе.

Переможниця Самоненко Тетяна, урожениця села Павлівка Ріпкинського району, під час свого виступу не могла утриматись від сліз після зворушливої презентації своєї поеми.

В свою чергу президент благодійного фонду ім. Софії Русової І.П. Чаус, який сам не міг утриматись від сліз, зробив особливий подарунок для цієї обдарованої дитини – профінансувати навчання у будь-якому вищому навчальному закладі України. 

Фінальним акородом церемонії нагородження став виступ Народного артиста України Василя Нечепи, який вкотре порадував присутніх своїм дивовижним співом.

Особливу подяку хотілось би висловити благодійному фонду «Новий Чернігів», який по завершеню церемонії зробив для дітей подарунок у вигляді солодкого столу та незабутньої гри у боулінг клубі.

Переможці конкурсу на кращий малюнок для майбутнього макету пам’ятника Софії Русовій:

І місце – Дроженець Діана, учениця ЗОШ № 24 м. Чернігів.
ІІ місце – Корнієнко Наталія, учениця ЗОШ № 28 м. Чернігів.
ІІІ місце – Шляхова Анастасія, учениця студії «Арт» Ріпкинської гімназії.

Переможці конкурсу на кращий вірш присвячений видатній просвітительці:

І місце – Самоненко Тетяна, учениця Павлівської ЗОШ Ріпкинського району.
ІІ місце – Левшина Катерина, учениця ЗОШ №1 м. Чернігів.
ІІІ місце – Лаєвська Ольга, учениця, гімназії № 31 м. Чернігів. 

 

 

ФОТОЗВІТ>>>

 

 

Переглядів: 500 | Додав: DimaX | Дата: 14.05.2010 | Коментарі (0)


Благодійним фондом проведено визначний захід до 65-ї річниці перемоги над фашистськими загарбниками. Нещодавно знайдені поховання майже двох сотень воїнів, які брали участь у форсуванні Дніпра в 43-му році і були доправлені до шпиталів
№2199-476-2084, які розміщувалися в с.Грабові, де померли від отриманих поранень.
       Силами фонду в с.Грабів відреставровано меморіальний комплекс поховань воїнів, на якому вказані імена всіх загиблих, серед них і герой Радянського Союзу – Трифанов Олександр Васильович та встановлено пам’ятний знак загиблим.
       Сьогодні в селищі відбувся мітинг за участі Президента фонду Івана Чауса, почесного голови фонду, Народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Василя Нечепи, заступника голови Ріпкинської Райдержадміністрації Олександра Родинченка та голови Грабовської сільської ради Олександра  Свистуна. З урочистою програмою виступили учні та вчителі Габівської школи, а також ветерани, після чого гості поклали квіти до меморіалів поховань.
      Далі делегація вирушила в с. Пилипча,  де поховані герої Радянського Союзу Зорькин Василь Петрович, Калінін Борис Петрович.

Вічна пам'ять героям!
ФОТОЗВІТ>>>
Переглядів: 480 | Додав: DimaX | Дата: 07.05.2010 | Коментарі (0)

Цими днями на могилі відомого отамана громадянської війни Івана Галаки, який похований в селі Пилипча, Ріпкинського району, який визначався особливою жорстокістю до єврейського народу, побував президент благодійного фонду ім. Софії Русової Іван Чаус.

Спогади онука Софії Русової Андрія Ліндфорса:
     Одного літнього дня Андрій Ліндфорс та декілька його знайомих купалися поблизу пристані Радуля. Чекали на корабель з Києва пароплави курсували по Дніпру не зважаючи на війну, правда на них потрапити могли далеко не всі доступ мали, стверджував Андрій «Люди партійні або просто жиди». Зазвичай кожен пароплав мав озброєну охорону – з чекістів та червоноармійців. Ось над річкою з’явився чорний дим. А над містечком в цей час несподівано здійнялась курява: через Радуль мчалися вершники. Було їх не багато – чоловік п’ятнадцять. «За строєм та списами, - згадував Андрій Ліндфорс, - ми одразу ж впізнали в них галаківців».
     Через кілька хвилин коні вже лежали, за хижою вартового пристані. Сховалися і хлопці галаківці. Як раз у цей момент виринув пароплав над Дніпром роздався його тривожний гуркіт. Коли корабель почав приставати, на кормі з’явилися озброєні люди. Пролунала команда : «стояти!» капітан свиснув і колеса уповільнили хід. Нарешті містки з’єднали пароплав і пристань. Більшовики не помітили, як повстанці вже були на містках – «вони стрибали на ворогів, як дикі коти». Хвилину гуркотіла стрільба, потім все стихло… Повстанці стояли на містках і пропускали наших. Потім Галака почав відраховувати комуністів, всі оніміли від його слів – «Тепер всі руш в каюти! По три чоловіки на палубу! Хлопці за мною!»
     Це був жах і жах, описував побачине Андрій Ліндфорс. Галаківці виводили на палубу по три пасажири. Руки в них були зв’язані. Людей ставили за перегородку. Пролунав залп… Над Дніпром летіли не людські крики, але плеск води гасив передсмертні воплі. З кожним разом Дніпровська вода ставала все більш червоною. А в містечку «ніби всі вимерли».       
     Розстріл продовжувався нескінченно довго… Того дня загинуло 217 осіб.
     Тоді Галака наказав витягти з пароплава на берег всі речі, котрі могли знадобитися, після цього партизани сіли на коней і поїхали через містечко з піснями, розкидуючу по вулицям цигарки та цукерки…

Уривок з книги: «Галаковщина» А. Жагловський. ФОТОЗВІТ>>>
Переглядів: 473 | Додав: DimaX | Дата: 07.05.2010 | Коментарі (2)

« 1 2 ... 12 13 14 15 16 17 18 »
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2017   Конструктор сайтів - uCoz