Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » Архів матеріалів

Для благодійного фонду імені Софії Русової цей рік є особливим, адже фонду незабаром виповнюється 5 років. За цей час вже зроблено немало справ – започатковано багато проектів, - це насамперед проведення мистецького свята ім..Софії Русової  до дня учителя в с.Олещня, Ріпкинського р-ну, проведення вечорів пам’яті Софії Русової, започатковано та щорічно проводиться Міжнародного фестивалю авторської пісні та свята Івана Купала на Голубих озерах, в майбутніх планах, окрім вже традиційних свят, – новинкою стане проведення фестивалю гончарів.

Благодійний фонд підтримує науковців, які займаються дослідженням та популяризацією ідей Софії Русової, щорічно проводяться конференції «Русівські читання», здійснено випуск брошури про історію родину Ліндфорс "Гніздо вільнодумства та гуманності", створено архів друкованих та відеоматеріалів про життя і діяльність С. Русової, створено фільм «Шляхами Софії Русової», відкрито меморіальну дошку пам'яті просвітительки в ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка.
Далі>>>
Переглядів: 459 | Додав: DimaX | Дата: 29.01.2014 | Коментарі (0)

Найважливішим чинником розвитку суспільства є гуманне та дбайливе ставлення до людей, які позбавлені можливості вести повноцінне життя внаслідок вад фізичного та психологічного розвитку і тяжкої хвороби.

Щороку, 3 грудня, Україна та світове товариство відзначають міжнародний день інвалідів в Україні.

Традиційно цього дня президент благодійного фонду ім. Софії Русової надає допомогу людям інвалідам Ріпкинського району та області, відвідує сім’ї, в яких виховуються діти з обмеженими руховими можливостями та вадами розвитку.

Цього річ Іван Петрович з солодощами та подарунками завітав до семирічної Лесі Хіміч, яка проживає в житловому масиві Ріпки-1.  

Дівчинка від народження має особливі потреби, пересувається в інвалідному візку і декілька раз на рік з батьками перебуває в Чернігівському центрі медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження».

Надія на одужання є, отже дівчинці необхідна увага та постійна підтримка. Леся вправно вчиться читати і писати, з нею вдома займаються завідуюча днз «Колосок» (смт Ріпки) Олена Кривопуск та педагоги з Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

Іван Чаус поспілкувалися з дівчинкою та її батьками, пообіцявши і надалі підтримувати цю родину.

Переглядів: 252 | Додав: DimaX | Дата: 05.12.2013 | Коментарі (1)

Благодійний фонд імені Софії Русової оголошує конкурс на краще фото, присвячений до річниці від дня народження видатної громадської діячки, просвітительки та педагога Софії Русової.

 Тема фотоконкурсу: «Україна починається з родини».

До участі в конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх шкіл та студенти.

Останній термін подачі робіт: 10 лютого 2014року.

За зайняте  І, ІІ, ІІІ місце переможці отримають цінні призи та подарунки.

Нагородження відбудеться 18 лютого 2014 року. Деталі участі в конкурсі читайте в інформаційному листі:


Інформлист>>>
Переглядів: 226 | Додав: DimaX | Дата: 26.11.2013 | Коментарі (0)

Місяць тому здійснилась значна подія не тільки для району та області, а мабуть, і для всієї України: багата на історичні осередки Чернігівщина поповнилась ще одним унікальним музеєм.
В селі Олешня Ріпкинського району двері відкрив музей видатної просвітительки та педагога - Софії  Русової, який вже отримав безліч позитивних відгуків від фахівців. Про нелегку справу створення музею розповідає ініціатор проекту, президент благодійного фонду ім.. Софії Русової Іван Чаус. 

-         Як виникла ідея створення музею?

-         Вперше я почув навіть не про Софію Русову, а про Федора Ліндфорса, і багато цікавого дізнався від місцевих жителів. Коли почав детальніше вивчати цю тему, захотілось створити невеличкий родинний музей…Існує багато куточків спадщини Софії Русової в навчальних закладах, але мені хотілось розкрити її особистість не лише як педагога, а як людину, показати її життєвий шлях, родинні стосунки, зібрати воєдино її спадщину.

-         Що було найскладнішим в здійснені проекту та скільки часу пішло на його реалізацію?

-         Спершу думав що створити музей можна за декілька місяців, але глибоко помилявся. Здавалося, маленьке приміщення – а скільки зусиль докладено для його створення. Спочатку був етап реконструкції та реставрації, який тривав біля року, - адже будівля знаходилась у вкрай аварійному стані;  ще понад 3 роки пішло на зібрання матеріалів, відтворення інтер’єру позаминулого століття. До цієї справи було залучено ряд провідних фахівців Чернігівського історичного музею ім.. В Тарновського. Багато ексклюзивних експонатів надані родичами Софії Русової з-за кордону –це численні фото, листування, особисті речі, книги та оригінали рукописів, які на цей час існують лише в одному екземплярі.

-         В музеї є кімната, де представлена історія гончарства в Олешні та гончарні вироби. З чим це  пов’язано?

-        


Далі>>>
Переглядів: 199 | Додав: DimaX | Дата: 05.11.2013 | Коментарі (0)

З нагоди 75-річчя з дня заснування Шаповалівської школи навчальний заклад прикрасила меморіальна дошка Софії Русової. Саме в Шаповалівці Борзнянського району з 1879 по 1881 р. Софія Русова жила разом з чоловіком Олександром та малолітнім сином Михайлом. В своїх «Споминах» згадує вона шаповалівський «Робінзонів хутір», місце, де вони мешкали.
Вже чимало років в школі діє освітньо-виховний центр Софії Русової, який вивчає проблематику, пов’язану з життям та діяльністю видатного педагога. Опікується центром колишній директор навчального закладу, чудова людина та надзвичайно талановитий педагог - Товстоліс Михайло Дмитрович, який  понад 36 років присвятив роботі в школі.

Чимало талановитих вихованців закладу стали видатними людьми, досягли великих успіхів завдяки фундаменту, закладеному в стінах рідної школи.

Про це свідчить і власне меморіальна дошка, - справжній витвір мистецтва, яку виготовили колишні випускники Руслан Муллаяров і Антон Мітенок.  

Переглядів: 194 | Додав: DimaX | Дата: 25.10.2013 | Коментарі (0)

Вересень 1993 року ставпам’ятним для олешнянців. Адже саме тодіПостановою Кабінету Міністрів України №796 Олешнянській школі було присвоєно ім’я  великого педагога С.Ф.Русової. І ось, саменапередодні свята Віри, Надії, Любові і їх матері Софії,багата на історичні осередки Чернігівщина поповнилась ще одним унікальним музеєм.

27 вересня в с. Олешня Ріпкинського району двері відкрив музей видатної просвітительки та педагога - Софії  Русової. Цього дня Олешня зібрала чимало гостей як з області, так і з різних куточків України – серед них викладачі та студенти Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного педагогічного університету ім.. М.П. Драгоманова, директор київського школи-дитячого садка імені Софії РусовоїЛюдмила Синекоп, голова Жіночого центру "Спадщина" Галина Дацюк, заст. гол. Жіночого центру "Спадщина" Надія Самуляк, народний артист України, кобзар-лірник Василь Нечепа, наукові співробітники музею ім. В.В. Тарновського та директор Сергій Лаєвський, заступник голови Ріпкинської районної державної адміністрації Андрій Булда, заступник голови Ріпкинської районної ради Юрій Лемешко та інші.

З вітальним словом до гостей звернувся заступник голови Ріпкинської районної державної адміністрації Андрій Булда, висловивши слова вдячності тим, хто починав відродження імені Софії та її неоціненної спадщини в часи переслідувань та заборони.

Присутні мали змогу безпосередньо поспілкуватися власне і з ініціатором створення музею, президентом благодійного фонду ім. Софії Русової Іваном Чаусом. Вже не один рік Іван Петрович плекав ідею відродження садиби Ліндфорсів, реставрації старовинної гончарної артілі, зібрання воєдино матеріалів родини Русових-Ліндфорс, і ось, нарешті задум здійснився.

Іван Петрович висловив вдячність всім, хто на початку непростих 90-х відкривав майже забуту та заборонену тему ролі видатної просвітительки Софії Русової як педагога та громадського діяча - голові Жіночого центру "Спадщина" Галині Дацюк, заст. гол. Жіночого центру "Спадщина" Надія Самуляк, директор київського дитячого садка імені Софії Русової Людмилі Синекоп, історику-краєзнавцю Володимиру Єрмаку. Особливо подякував правнукам та родичам Софії Русової, які зараз мешкають закордоном, але постійно підтримують контакт з фондом, працівникам Чернігівського історичного музею ім.. В. Тарновського, зокрема його директору Сергію Лазаровичу Лаєвському, завідувач науково-експозиційним відділом Валентині Луцькій, науковим співробітникам  Миколі Гороху, Євгену Насилевцю, а також художнику-дизайнеру Володимиру Шеремету за співпрацю у нелегкій справі народження нового музею. Далі>>>

ФОТОЗВІТ>>>
Переглядів: 628 | Додав: DimaX | Дата: 01.10.2013 | Коментарі (0)

57 липня на Чернігівщині в живописному місці на Голубих озерах відбулось відразу дві надзвичайні події. Саме напередодні купальської ночі розпочався ІІ Міжнародний фестиваль авторської пісні та Свято купальської традиції «Івана Купала на Голубих озерах». размещение прайс-листов
З вітальним словом до гостей та учасників фестивалю звернулись  заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, лауреат Грушинського фестивалю, один з найпопулярніших бардів Росії, голова журі фестивалю авторської пісні на Голубих озерах  Сергій Наумов, організатор фестивалю, президент благодійного фонду імені Софії Русової  Іван Чаус.
Фестиваль розпочався виступами відомих бардів України та близького зарубіжжя, цьогоріч  їх було близько 20. В порівнянні з минулим роком, значно зросла якість та рівень проведення  фестивалю, - про це свідчить участь таких відомих бардів як Сергій Наумов, м. Москва (Росія), Володимир Грачов, м. Симферополь (Україна)  – лауреат численних бардівських фестивалів, Шмідова Ірина, м. Мінськ (Білорусь -  лауреат Грушинского фестивалю, одна з найпопулярніших бардів Білорусі,  Юрій Єфимов, м. Київ (Україна) – лауреат численних фестивалів, один з найвідоміших бардів України; Ігор Сильченко, м. Гомель (Білорусь) - лауреат Грушинского фестивалю, один з найпопулярніших бардів Білорусі

Наступного дня, 6 липня на гостів та учасників фестивалю чекала різноманітна яскрава програма, яка розпочалась виступами молодих бардів, які чарували присутніх своїми незабутніми композиціями.

На заключному гала-концерті лауреати фестивалю отримали дипломи, подарунки і звичайно ж масу позитивних та яскравих емоцій.

Отже за результатами ІІ Міжнародного фестивалю авторської пісні на Голубих озерах

- В номінації «автор-виконавець» (автор текстів і музики) – лауреатом стала Наталія Потапчук, м. Чернігів (Україна)

- В номінації авторська поезія ( поет - виконавець) – Юлія Каламбет, м. Ніжин (Україна)

Приз глядацьких симпатій отримав дует Ольги та Леоніда Бивалькевич ”Voice of mind",

- Спеціальний приз за вірність бардівській пісні президент благодійного фонду, організатор фестивалю Іван Чаус вручив Вячеславу Вострякову, м. Славутич,

а Гран-прі фестивалю цього річ виграла чернігівська бард  Олена Іванова.

Перед завершенням гала-концерту яскравою ноткою став вихід на сцену організатора фестивалю авторської пісні – Івана Чауса. Несподівано для всіх присутніх  він зачитав вірші, від котрих у багатьох присутніх забриніла сльоза…Мало хто думав, що від вірша можна отримати таке задоволення... І якщо організатора фестивалю така лірична душа, хіба це не привід для посилення впевненості у тому, що кожен наступний з них буде ще цікавішим.
Останнім акордом фестивалю стало виконання спільної пісні «Милая моя», яка зібрала на сцені всіх бардів та лауреатів,  а присутні аплодували їм стоячи не приховуючи щирих сліз радості.

Цей неповторний фестиваль ще довго житиме в серцях та спогадах його  гостей та учасників.

Святкування продовжилося фольклорним купальським дійством, в рамка якого був проведений конкурс краси «Купальська квітка».

Коли на Голубі озера спустилася ніч, всі, хто був на святі, вийшли на берег озера. Саме тут почалося колоритне і самобутнє свято. Театралізована фольклорна програма «Купальське дійство на Голубих озерах» справило незабутнє враження. Були тут і головні персонажі свята - Купала та Марена, і стрибки через багаття, і дівочі пісні, і віночки на тихій гладі озера.

Купальське свято закінчилось, але до ранку не згасали вогнища біля наметів, а над Голубими озерами пливла бардівська пісня...


ФОТОЗВІТ>>>
Переглядів: 334 | Додав: DimaX | Дата: 09.07.2013 | Коментарі (0)

За організації Благодійного фонду ім.. Софії Русової, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації 5, 6, 7 липня 2013 року відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль авторської пісні в мальовничому куточку Полісся – на Голубих озерах.

Фестиваль збере не тільки конкурсантів, а й відомих бардів  України, Білорусі, Росії та інших країн. 

В перший день фестивалю гості та учасники матимуть змогу почути та насолодитися виступами відомих бардів, а другого дня  відбудеться власне конкурсна програма - автори та виконавці зможуть представити пісні у власному виконанні та позмагатися за звання лауреата в різних номінаціях. По закінченню фестивалю відбудеться гала-концерт лауреатів та дипломантів фестивалю.

На березі великого Голубого озера буде облаштовано наметове містечко, батут не містечко для дітей та дорослих; протягом днів проведення фестивалю діятиме виставка-ярмарок, пункти харчування.  

Родзинкою фестивалю стане Купальське дійство з традиційними народними гуляннями, піснями танцями та феєрверком.

Тож не пропустіть можливість поринути у чудову романтичну атмосферу фестивалю. Світ гарної музики, цілющої води та літнього відпочинку чекає на вас!

 З положеннями та умовами участі в міжнародному фестивалі детально можна ознайомитисьтут

Переглядів: 251 | Додав: DimaX | Дата: 18.06.2013 | Коментарі (0)

В рамках заходів до дня Перемоги Благодійним фондом ім.. Софії Русової був проведений святковий вечір на Голубих озерах.

Урочисте святкування відкрили вчителі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ім.. Софії Русової Глушак  Т.П., Заморська О.О. та учні 5 – 11 класів. Вони нагадали присутнім події страшної війни  та радість довгоочікуваної перемоги.

Про горе та жах, принесені війною розповів ветеран Великої вітчизняної війни, нині відомий гончар, заслужений майстер народної творчості України Бібік Іван Іванович.
Привітавши присутніх з перемогою,  він побажав попри все цінувати життя та мир, за які неодноразово доводилося боротися.

Присутній на святі президент благодійного фонду ім.. Софії Русової Чаус Іван Петрович висловив слова вітання присутнім, а особливо слова вдячності та цінний подарунок шановному ветерану Івану Івановичу Бібку.

Святкування продовжилось цікавим концертом арт-проекту «Angels of fire», присутні мали змогу насолодитися світло-діодним шоу, цирковими номерами, піснями, а на завершення всіх чекало яскраве файер-шоу та святкова дискотека.

Переглядів: 273 | Додав: DimaX | Дата: 17.05.2013 | Коментарі (0)

Щороку, в третю суботу квітня,  коли наша планета Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні святкують день довкілля. Головною метою цього свята є поліпшення стану української природи. Багато заходів, покликаних відзначити цей день, проводяться на районному, обласному та державному рівні. Це озеленення територій, прибирання парків та алей, проведення різноманітних конкурсів на екологічну тематику.

Допомогти природі рідного краю поспішали цього дня олешнянці, разом з селищною головою Надією Авраменко та президентом благодійного фонду ім. С. Русової Іваном Чаусом, який велику увагу приділяє селу Олешня. Були прибрані центральні вулиці та алеї Олешні, зелена зона на території садиби Софії Русової, біля пам’ятників воїнам-визволителям.

Олешня – це не просто селище, це важливий історико-культурний і туристичний центр, який щороку приваблює чисельну кількість гостей і туристів своїми Голубими озерами. Зелені легені соснових олешнянських лісів насичують повітря незрівнянним ароматом, тож охочих відпочити серед казкової природи з року в рік стає дедалі більше.

Наступної суботи планується прибирання території навколо Голубих озер, адже зовсім скоро, а саме 9 травня відбудеться офіційне відкриття сезону відпочинку на Голубих озерах.

Тому, безперечно, підтримувати чистоту і порядок вкрай важливо постійно, і не лише до Дня довкілля. Особливо природа потребує нашого захисту влітку, коли відпочивальники часом залишають після себе сміття, забуваючи про елементарну культуру поведінки.    

День довкілля – гарний привід для того, щоб спільно розпочати робити добрі справи та навчитися поважати природу.

Переглядів: 299 | Додав: DimaX | Дата: 25.04.2013 | Коментарі (3)

« 1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 »
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2017   Конструктор сайтів - uCoz