Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » 2022 » Лютий » 23 » 175 років з дня народження Олександа Русова
175 років з дня народження Олександа Русова
17:43

7 лютого виповнилося 175 років з дня народження Олександра Олександровича Русова, відомого українського земського статистика, етнографа, фольклориста і громадського діяча, чоловіка Софії Русової. 

Олександр Олександрович Русов народився 7 лютого 1847 р. в м. Києві в сім’ї росіянина — військового лікаря. Уже в дитинстві він почав розуміти, що поряд співіснують дві різні мови : одна, на якій треба вчити вірші й байки, а друга — якою вчитель пише вірші.

У 1870 р. розпочалася активна діяльність Олександра Олександровича Русова як одного з найенергійніших і видатних членів Київської громади. Він брав участь у підготовці до видання історичних пісень М.П.Драгоманова і В.Б.Антоновича, працював над укладанням українського словника, здійснював екскурсії та експедиції по Україні, збираючи етнографічні матеріали, писав вірші, захоплювався музикою і співом (в опері М.Лисенка і М.Старицького «Різдвяна ніч» виконував роль Вакули). 
Подружжя Русових
 
У 1874 р. дружиною Олександра Олександровича Русова стала Софія Ліндфорс (Софія Русова) — згодом відомий педагог, просвітниця. Олександр Олександрович відіграв вирішальну роль у її становленні як громадського діяча й ученого : «Він перший відкрив мені красу української народної поезії, заговорив до мене українською мовою, і без довгих промов та роз’яснень збудив у мене ту любов до нашого народу, яка вже ніколи не покидала мого серця і керувала моїми політичними виступами, всією моєю працею довгі літа».

У 1877 році Олександр Русов був у числі з започатковувачів Бібліотеки ім. Короленка, яка й досі функціонує у Чернігові, і на фасаді якої пам'ять Олександра Олександровича вшановано меморіальною дошкою, що встановлена там за сприяння голови благодійного фонду ім. Софії Русової - Івана Чауса.

Переглядів: 159 | Додав: DimaX | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
1 MargaritaNevy  
0
Ηеllo all, guyѕǃ I know, my meѕsagе mау be toо ѕреcifіс,
Βut mу siѕtеr fоund nісе mаn hеrе and theу mаrrіed, so how аbout mе?ǃ :)
I аm 27 уеars оld, Margarita, frоm Rоmаnіа, I know Εnglіsh аnd Germаn lаnguаgeѕ аlѕо
And... I havе ѕрeсifіc dіseаsе, nаmed nуmphomanіa. Who knоw what is thіs, саn underѕtand mе (better to say it immediatelу)
Αh уeѕ, I сook verу tastyǃ and I lоvе nоt onlу cооk ;))
Ιm real girl, not рroѕtitutе, аnd loоking for ѕerіоus and hot relаtiоnship...
Anуway, yоu сan find mу рrofіle herе: http://imismebet.tk/user/12181/

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2022   Конструктор сайтів - uCoz