За ініціативою та підтримкою благодійного фонду ім.. С. Русової 3 жовтня в с. Олешня Ріпкинського району відбулося справжнє свято культури та мистецтва. Наряду з відзначенням дня працівників освіти, вшановували пам'ять видатної просвітительки та педагога – Софії Русової.
Урочистості розпочалися з відкриття майдану Софії Русової.
Символічно, що право «перерізання стрічки» одержала гостя з Канади – правнучка Русової – Орися Михайлівна Михалевич-Ткаченко, яка завітала до України разом з зятем Патріком. Зустрічали її по-домашньому тепло, з традиційним короваєм. «…Я вперше по-справжньому відчула свою Батьківщину..», - так казала зворушена Орися Михайлівна.
Окрім керівництва Ріпкинського району – Віктора Бугая, Олександра Родинченко та Юрія Лемешка, на святі також були присутні гості з Києва, Чернігова, Ніжина та Прилук – серед них: академік Петро Кононенко – голова вченої ради Українського університету, ректор інституту українознавства, ректор ЧДПУ ім.. Т.Г. Шевченка – Носко Микола Олексійович, Голова Всеукраїнського жіночого центру «Спадщина» Галина Дацюк, Голова Всеукраїнського союзу жінок - Надія Самуляк та ін.
Учасники свята поклали квіти до пам’ятного знаку Софії Русової та каплички – місця поховання її батьків.
За сприяння фонду видатні викладачі Ріпкинського району отримали заслужені нагороди – почесні грамоти, подяки, нагрудні знаки та подарунки.
Святкування продовжилось концертом, який розпочався виступом народного артиста України, кобзаря-лірника Василя Нечепи. Виступали і заслужені артисти України, серед яких радували гостей своїми чудовими піснями М. Збарацький, М. Юськов, а також танцювальні колективи з Чернігова і місцеві колективи самодіяльності.
Гості свята мали змогу завітати до садиби Софії Русової, спорудженої за сприяння відомого земляка, мецената Івана Чауса. Серед діючих об’єктів на території майбутнього туристично-музейного комплексу вже відремонтовано музей гончарної справи, започаткований свого часу родиною Ліндфорсів.
В майбутньому планується відновлення будинку Русової та створення тут освітньо-методичного центру.
Свято супроводжувала виставка-ярмарок народних майстрів, де були представлені вироби гончарного мистецтва, кулінарні витвори, а також зразки української вишивки – ікони, подушки, рушники - один з яких на згадку про Батьківщину повезла з собою до далекої Канади нащадок Русової – Орися Михалевич.
ФОТОЗВІТ>>>