Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » 2015 » Жовтень » 3 » СОФІЇН ДЕНЬ В ОЛЕШНІ
СОФІЇН ДЕНЬ В ОЛЕШНІ
10:20

30 вересня 2015 року весь православний люд відзначає День Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, які постраждали та віддали своє життя за християнську віру. До сих пір людство захоплюється сміливістю та героїчністю юних християнок та їх матір’ю Софією, яка будучи глибоко віруючою християнкою, виховала дочок у любові до Бога, навчаючи не прив’язуватися до земних благ. Мабуть і тому наша благодатна чернігівська земля подарувала нам таку талановиту людину на ім’я Софія Русова.

Цього року вкотре в селищі Олешня з нагоди свята та напередодні Дня вчителя  пройшли широкі урочистості. На нього приїхало багато делегацій, в тому числі зі столиці: викладачі Київського університету імені Бориса Грінченка, директор школи-дитячого садка імені Софії Русової Синекоп Людмила Олексіївна, голова Жіночого центру "Спадщина" Галина Дацюк, студенти та викладачі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського та інші. Вони відвідали садибу Софії Русової, проникнувшись духом в тому місці, де колись жила та творила велика просвітителька, відома в усьому світі вчений, педагог та державний діяч, побували в музеї, поділилися враженнями, а потім в Олешнянській школі імені Софії Русової  відкрили її погруддя та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Всі урочистості відвідав та привітав всіх присутніх зі святом Президент благодійного фонду імені Софії Русової  Іван Петрович Чаус, який вже довгий час опікується справою популяризації спадщини цієї без перебільшення видатної особистості.

Переглядів: 475 | Додав: DimaX | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 1
0
1 Наталія Примушко  
Ясна зоря її життя…

160 – річчю від Дня народження
Софії Русової присвячується…

У 2016 році вся прогресивна громадськість відзначатиме 160-річчя від дня народження видатної землячки, представниці української культури, державного і громадського діяча, письменниці, вченого педагога, автора Концепції національного дитячого садка, але перед усім - великої патріотки України, яка поряд з М.Грушевським, Л.Українкою, М.Драгомановим уособлює в собі воістину хресний шлях до незалежності і соборності України.
Наш дошкільний навчальний заклад №13 вже 21 рік носить ім’я Великої Софії Русової першим на Чернігівщині серед садків. В стінах нашого садочка живуть, діють, спрацьовують принципи національного дошкільного закладу, про який так мріяла Софія Русова – педагог світового рівня , що палко усвідомлювала ідею національної освіти і сприяла реформуванню української системи на основі найсучасніших наукових досягнень.
Вересень 2015 . В дошкільному закладі проходять педагогічні читання тих великих праць Софії Русової , що по краплинці , по крихті вишукували –збирали, заховані в архівах і колишніх «спецфондах» бібліотек науковці НДУ ім.М.Гоголя під керівництвом Коваленко Євгенії Іванівни кандидата педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки і педагогічної майстерності НДУ ім.М.Гоголя, наукового керівника дослідно-експериментальної роботи по створенню освітньої моделі «Саду духовності» у формуванні особистості малого українця.
Це були не просто педагогічні читання «Ясна зоря її життя…», це було «живе» спілкування з найповажнішою , найбільш світлою вченою - Софією Русовою через «Методичні містки» між наставниками і молодими садівницями, які працювали в парах. Ішло жваве обговорення думок, поглядів Великої просвітительки, тлумачення окремих висловів щодо національного виховання дитини, виховання в родині і т.д. Абсолютно всі думки приймалися, панувала творча, невимушена атмосфера змагань: «Хто ж знає більше?!» про захоплення Софії Русової , про перший дитячий садок на Україні, про її непростий життєвий шлях, як науковця, громадського діяча по невмирущих творах «Дошкільне виховання», «У дитячому садку», «В оборону казки».
Визначити кращих було дуже непросто, бо досить ґрунтовно відстоювали думки і погляди Софії пов’язуючи із сучасним дитячим садком і досвідчені садівниці, а це: Серга Т.В., Парубець Н.Г., Хорешко Н.В., Колесник А.В., Гнітій Л.О., Костандова І.В., Камінська О.М., Куранда І.В., Грицан О.В. і молоді – Максименко А.В., Стільник Ю.В., Жук Ю.А., Вергун І.А.. Це їх молодих садівниць сьогодні в День Віри, Надії, Любові і Софії урочисто посвятили у вихователі добірним зерном нового врожаю на щастя і творчу стежину.
Педагогічні читання присвячені Софії Русовій це не лише данина її ювілеєві, а й намагання спільно осягнути і зрозуміти сутність її життєвого кредо, сформульованого ще на початку минулого століття : «В житті кожної шляхетної людини має світити велика ясна зірка, щаслива доля рідного народу».
Нехай же відсвіт цієї великої мети – надії допомагає і сьогоднішнім поколінням з такою ж завзятістю і безкорисливістю працювати, як це робила впродовж усього життя Софія Федорівна Русова .
Н.М.Примушко, завідувач ДНЗ №13, відмінник освіти України

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2019   Конструктор сайтів - uCoz