Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » 2022 » Червень » 11

Війна триває і разом з нею продовжується життя. Місто- герой Чернігів надовго запам’ятає біль страшної битви. Про це завжди будуть нагадувати шрами на місцевих спорудах, однією з яких стала бібліотека ім. В.Г. Короленка. Разом з відбудовою пошкоджень було прийняте рішення й змінити назву, тому голова благодійного фонду Іван Чаус звернувся до голови Чернігівської ОДА В’ячеслава Чауса з проханням переіменувати бібліотеку іменем Олександра та Софії Русових, адже саме вони причетні до створення цієї історичної спадщини. 
Нагадаємо, що видатний український педагог і горо платний діяч Софія Русова та її чоловік- відомий земський статистик, науковець, і громадсько-політичний діяч Олександр Русов все своє свідоме життя присвятили піднесенню освітнього рівня українського народу, приділяючи значну увагу не лише шкільництву, а й розвитку бібліотечної справи. 

Під час перебування в Чернігові у 1876-1878 рр. вони увійшли до складу ініціативної групи, зусиллями якої була заснована Чернігівська громадська бібліотека. 15 березня 1877 р. Русови взяли участь у першому установчому зібранні членів-засновників бібліотеки, на якому С. Ф. Русова була обрана до першого складу правління бібліотеки. Заснування і становлення бібліотеки відбувалося, в основному, за рахунок пожертв, вiдтак О. О. Русов передав на цю справу 25 крб. Подружжя Русових і надалі підтримувало новостворену бібліотеку коштами книгами. Зокрема, завершуючи в Києві видання своєї праці «Нежинский уезд. Статистико экономическое описание», статистик сповіщав листом від 30 березня 1880 р. Ніжинську повітову земську управу: «Я замовив собі декілька примірників на своєму папері для відправки у Вільне Економічне Товариство, Географічне, Чернігівську громадську бібліотеку й ін. установи».

Подружжя Русових турбувалося про поповнення книжкового фонду бібліотеки, брало активну участь у складанні бібліотечних каталогів, підготовці нарису з історії бібліотеки, присвяченого 20-річчю її діяльності. Щорічні звіти бібліотеки за цей період здебільшого написані рукою О. О. Русова.

Відтак, є достатньо підстав для присвоєння Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці iмен її фундаторів Софії та Олександра Русових. - громадських діячів. 

Для довідки: Ще у 2019 році було урочисто відкрито пам'ятну дошку Софії та Олександра Русових на фасаді будівлі даної бібліотеки.

Чекаємо на гарні новини!

Переглядів: 244 | Додав: DimaX | Дата: 11.06.2022 | Коментарі (2)

Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери





Форма входу


Copyright MyCorp © 2024   Конструктор сайтів - uCoz