Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » 2022 » Червень » 11 » Бібліотека ім. Русових
Бібліотека ім. Русових
21:05

Війна триває і разом з нею продовжується життя. Місто- герой Чернігів надовго запам’ятає біль страшної битви. Про це завжди будуть нагадувати шрами на місцевих спорудах, однією з яких стала бібліотека ім. В.Г. Короленка. Разом з відбудовою пошкоджень було прийняте рішення й змінити назву, тому голова благодійного фонду Іван Чаус звернувся до голови Чернігівської ОДА В’ячеслава Чауса з проханням переіменувати бібліотеку іменем Олександра та Софії Русових, адже саме вони причетні до створення цієї історичної спадщини. 
Нагадаємо, що видатний український педагог і горо платний діяч Софія Русова та її чоловік- відомий земський статистик, науковець, і громадсько-політичний діяч Олександр Русов все своє свідоме життя присвятили піднесенню освітнього рівня українського народу, приділяючи значну увагу не лише шкільництву, а й розвитку бібліотечної справи. 

Під час перебування в Чернігові у 1876-1878 рр. вони увійшли до складу ініціативної групи, зусиллями якої була заснована Чернігівська громадська бібліотека. 15 березня 1877 р. Русови взяли участь у першому установчому зібранні членів-засновників бібліотеки, на якому С. Ф. Русова була обрана до першого складу правління бібліотеки. Заснування і становлення бібліотеки відбувалося, в основному, за рахунок пожертв, вiдтак О. О. Русов передав на цю справу 25 крб. Подружжя Русових і надалі підтримувало новостворену бібліотеку коштами книгами. Зокрема, завершуючи в Києві видання своєї праці «Нежинский уезд. Статистико экономическое описание», статистик сповіщав листом від 30 березня 1880 р. Ніжинську повітову земську управу: «Я замовив собі декілька примірників на своєму папері для відправки у Вільне Економічне Товариство, Географічне, Чернігівську громадську бібліотеку й ін. установи».

Подружжя Русових турбувалося про поповнення книжкового фонду бібліотеки, брало активну участь у складанні бібліотечних каталогів, підготовці нарису з історії бібліотеки, присвяченого 20-річчю її діяльності. Щорічні звіти бібліотеки за цей період здебільшого написані рукою О. О. Русова.

Відтак, є достатньо підстав для присвоєння Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці iмен її фундаторів Софії та Олександра Русових. - громадських діячів. 

Для довідки: Ще у 2019 році було урочисто відкрито пам'ятну дошку Софії та Олександра Русових на фасаді будівлі даної бібліотеки.

Чекаємо на гарні новини!

Переглядів: 127 | Додав: DimaX | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
2 NataliaLit  
0
Πpиветǃ
Boзмoжнo, моe coобщениe слишком спeцифичнo.
Ηo моя cтaршaя cecтpа нaшла здeсь замeчaтельнoгo мужчину, и y них прекрaсные oтношения, a кaк нaсчeт мeня?
Мне 24 лeт, Ηаталия, из Чeхии, aнглийский язык тоже знаю.
И... лyчше cкaзать cpaзy. Я бисекcуaльнa. Я нe pевную к другoй женщине... осoбeннo если мы занимaeмся любовью вместе.
Aх да, я очeнь вкyсно гoтовлю! И я люблю нe толькo гoтовить ;))
Я настoящая девyшкa и ищy сеpьезные и гopячиe oтнoшения...
В любoм случае, вы можeтe нaйти мoй пpофиль здeсь: http://ffetverpoma.ml/usr-69440/

1 LinaDex  
0
Пpивет всем, pебятaǃ Я знаю, моe cообщeниe мoжeт быть cлишком конкpетным,
Hо мoя сecтpa нaшлa xopoшегo мyжчину, и oни пoжeнились, a кaк наcчет меня?! :)
Мнe 24 лeт, Лина, из Рyмынии, тaкже знаю английcкий и немецкий языки
И... у мeня спeцифичеcкое заболeвaниe, именуемоe нимфоманиeй. Κто знает, что это тaкoe, меня пoймyт (лyчшe сказaть срaзy)
Ax да, я очeнь вкуcно гoтовлюǃ a я люблю не тoлькo гoтовить ;))
Я нaстoящaя дeвушка, нe прocтитутка, ищу сepьезных и горячих отнoшeний...
Β любoм cлучae, вы мoжeтe нaйти мой пpoфиль здесь: http://ovvelkaufithinre.gq/user-53778/

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2022   Конструктор сайтів - uCoz