Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » Архів матеріалів

     Нашому благодійному фонду 1 рік. Створений він був з благородною метою – відродження і збереження історичної та педагогічної спадщини видатної української просвітительки Софії Русової, життя якої було найтіснішим чином пов’язане з Чернігівщиною. За рік зроблено багато добрих і благородних справ, серед яких найбільш запам’яталися довгоочікувана розробка проекту, а згодом і початок будівництва музейно-туристичного комплексу «Садиба Софії Русової» в селі Олешні Ріпкинського району; кропітлива підготовка та проведення мистецького свята в Олешні з відкриттям Майдану Софії Русової та незабутній приїзд до Олешні правнучки Софії Русової Орисі Михалевич з Канади. Фондом проведено численні вечори пам’яті Софії Русової, надавалась допомога школам та малозабезпеченим дітям. Варто відзначити проведення цікавого та водночас дуже важливого конкурсу серед школярів області на найкращий макет пам’ятника С.Русовій та на кращий вірш, присвячений просвітительці. Не менш вагомою сторінкою цьогорічної діяльності стали реставраційні роботи на меморіальному комплексі Військової Слави в с. Грабові та встановлення пам’ятного знаку на місці поховань воїнів, померлих в 1943 році у польових шпиталях в селі Грабові Ріпкинського району, та ін.
     Ці  заходи гуртували освітян та педагогів, студентів та учнів загальноосвітніх шкіл, журналістів та всіх охочих. Адже саме в цьому руслі  працювала С.Русова. Хотілось би, щоб нашу діяльність знало та підтримувало якомога більше людей, оскільки  саме з  виховання починається суспільство та людина з великої  літери, людина свідома та духовно багата, яка зможе закласти основу багатої  та високорозвиненої нації.
     З цією метою наш благодійний фонд продовжує  розвиватися, встановлює  нові  контакти, ставить нові  завдання та цілі.
     Вже зараз з нами співпрацюють Національний  інститут Українознавства, Чернігівський Національний педагогічний університет, Чернігівське міське та обласне управління освіти, Чернігівський  історичний музей, Київський дитячий садок  ім. Софії   Русової, школи Чернігова та області, та  ін. Наша діяльність знаходить підтримку серед Софіїних нащадків, фонд веде активне листування з правнучками Русової  Орисею Михалевич, Людмилою Левицькою, Ольгою Рудакевич, які  зараз живуть в Канаді  та Сполучених Штатах.
     Зроблено чимало, але багато і планів на майбутнє. Це завершення спорудження музейно-туристичного комплексу в Олешні, розробка туристичного маршруту «Шляхи Софії Русової», відкриття пам’ятника Софії Русовій, щорічне проведення культурних свят, вручення нагород та премій видатним педагогам і талановитим школярам, збір матеріалів для майбутнього музею Софії Русової та музею гончарної справи, щоденна робота з поширення педагогічних ідей видатної просвітительки.
     Краще від будь-яких слів за людину говорять її справи. Софія Русова виховувала в українських дітях УКРАЇНСЬКЕ: мову, світосприйняття, культуру. І праця її не була даремною, - на Чернігівщині справи просвітительки-педагога і української патріотки здобули гідне продовження.
     Зерно добра, посіяне Софією на землі Ріпкинщини у минулому столітті, дало густий і благодатний колос у віці нинішньому.
Переглядів: 485 | Додав: DimaX | Дата: 21.06.2010 | Коментарі (0)Благодійний фонд ім. Софії Русової виражає велику подяку не тільки переможцям, а і всім учасникам конкурсу на кращий малюнок для майбутнього макету пам'ятника Софії Русовій та на кращий вірш, присвячений видатній просвітительці, який тривав більше двох місяців і отримав безліч позитивних відгуків та високу оцінку фахівців. Ми дуже цінуємо Ваші старання та пізнання глибини ролі цієї видатної постаті для українського народу. Ми пишаємося Вашими талантами та знаннями, і сподіваємося, що в майубтньому Ви станете «скарбом» для української нації.
Переглядів: 515 | Додав: DimaX | Дата: 20.05.2010 | Коментарі (1)Роботи переможців конкурсу на кращий малюнок макету майбутнього пам'ятника Софії Русової можна побачити у нашій ФОТОГАЛЕРЕЇ

Роботи переможців конкурсу на кращий вірш присвячений Софії Русовій можна побачити тут:

І місце

ІІ Місце

ІІІ Місце
Переглядів: 403 | Додав: DimaX | Дата: 17.05.2010 | Коментарі (0)

Сьогодні прес-зал об’єднання «Новий  Чернігів» радо приймав лауреатів конкурсу, організованого благодійним фондом ім. Софії Русової, серед школярів міста Чернігова та області на кращий макет майбутнього пам’ятника Софії Русової та на кращий вірш, присвячений видатній просвітительці.

 

Урочисту церемонію відкрив Народний артист України, почесний голова благодійного фонду ім. Софії Русової В.Г. Нечепа який, розповів присутнім деякі сторінки життя та діяльності Софії Русової.

Цікавим моментом програми стала демонстрація унікальних відеозаписів з онукою Софії Русової  Ніною Михалевич-Ліндфорс, зроблених у Філадельфії в 1990 році, які до цього ніде не демонструвалися. Потім великий інтерес гостей викликав перегляд інтерв’ю з правнучкою Софії Русової Орисею Михалевич-Ткаченко, яка відвідувала село Олешню в 2009 році.

 

Надзвичайно зворушливою стала церемонія нагородження лауреатів, які отримували нагороди з рук президента благодійного фонду ім. Софії Русової І.П. Чауса. Від щирого серця вітав Іван Петрович переможців конкурсу, які зі сльозами радості на очах отримували свої заслужені нагороди – почесні грамоти, грошові премії та пам’ятні подарунки.

Зал стоячи аплодував переможцю конкурсу на кращий вірш, яким стала драматична поема «Сузір’я Софії». Присутні мали змогу не тільки почути, а і побачити незабутнє дійство поеми, представлене у виконанні гуртка плекання української мови ім. Софії Русової під керівництвом Заслуженого вчителя України І.І. Вачнадзе.

Переможниця Самоненко Тетяна, урожениця села Павлівка Ріпкинського району, під час свого виступу не могла утриматись від сліз після зворушливої презентації своєї поеми.

В свою чергу президент благодійного фонду ім. Софії Русової І.П. Чаус, який сам не міг утриматись від сліз, зробив особливий подарунок для цієї обдарованої дитини – профінансувати навчання у будь-якому вищому навчальному закладі України. 

Фінальним акородом церемонії нагородження став виступ Народного артиста України Василя Нечепи, який вкотре порадував присутніх своїм дивовижним співом.

Особливу подяку хотілось би висловити благодійному фонду «Новий Чернігів», який по завершеню церемонії зробив для дітей подарунок у вигляді солодкого столу та незабутньої гри у боулінг клубі.

Переможці конкурсу на кращий малюнок для майбутнього макету пам’ятника Софії Русовій:

І місце – Дроженець Діана, учениця ЗОШ № 24 м. Чернігів.
ІІ місце – Корнієнко Наталія, учениця ЗОШ № 28 м. Чернігів.
ІІІ місце – Шляхова Анастасія, учениця студії «Арт» Ріпкинської гімназії.

Переможці конкурсу на кращий вірш присвячений видатній просвітительці:

І місце – Самоненко Тетяна, учениця Павлівської ЗОШ Ріпкинського району.
ІІ місце – Левшина Катерина, учениця ЗОШ №1 м. Чернігів.
ІІІ місце – Лаєвська Ольга, учениця, гімназії № 31 м. Чернігів. 

 

 

ФОТОЗВІТ>>>

 

 

Переглядів: 512 | Додав: DimaX | Дата: 14.05.2010 | Коментарі (0)


Благодійним фондом проведено визначний захід до 65-ї річниці перемоги над фашистськими загарбниками. Нещодавно знайдені поховання майже двох сотень воїнів, які брали участь у форсуванні Дніпра в 43-му році і були доправлені до шпиталів
№2199-476-2084, які розміщувалися в с.Грабові, де померли від отриманих поранень.
       Силами фонду в с.Грабів відреставровано меморіальний комплекс поховань воїнів, на якому вказані імена всіх загиблих, серед них і герой Радянського Союзу – Трифанов Олександр Васильович та встановлено пам’ятний знак загиблим.
       Сьогодні в селищі відбувся мітинг за участі Президента фонду Івана Чауса, почесного голови фонду, Народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Василя Нечепи, заступника голови Ріпкинської Райдержадміністрації Олександра Родинченка та голови Грабовської сільської ради Олександра  Свистуна. З урочистою програмою виступили учні та вчителі Габівської школи, а також ветерани, після чого гості поклали квіти до меморіалів поховань.
      Далі делегація вирушила в с. Пилипча,  де поховані герої Радянського Союзу Зорькин Василь Петрович, Калінін Борис Петрович.

Вічна пам'ять героям!
ФОТОЗВІТ>>>
Переглядів: 493 | Додав: DimaX | Дата: 07.05.2010 | Коментарі (0)

Цими днями на могилі відомого отамана громадянської війни Івана Галаки, який похований в селі Пилипча, Ріпкинського району, який визначався особливою жорстокістю до єврейського народу, побував президент благодійного фонду ім. Софії Русової Іван Чаус.

Спогади онука Софії Русової Андрія Ліндфорса:
     Одного літнього дня Андрій Ліндфорс та декілька його знайомих купалися поблизу пристані Радуля. Чекали на корабель з Києва пароплави курсували по Дніпру не зважаючи на війну, правда на них потрапити могли далеко не всі доступ мали, стверджував Андрій «Люди партійні або просто жиди». Зазвичай кожен пароплав мав озброєну охорону – з чекістів та червоноармійців. Ось над річкою з’явився чорний дим. А над містечком в цей час несподівано здійнялась курява: через Радуль мчалися вершники. Було їх не багато – чоловік п’ятнадцять. «За строєм та списами, - згадував Андрій Ліндфорс, - ми одразу ж впізнали в них галаківців».
     Через кілька хвилин коні вже лежали, за хижою вартового пристані. Сховалися і хлопці галаківці. Як раз у цей момент виринув пароплав над Дніпром роздався його тривожний гуркіт. Коли корабель почав приставати, на кормі з’явилися озброєні люди. Пролунала команда : «стояти!» капітан свиснув і колеса уповільнили хід. Нарешті містки з’єднали пароплав і пристань. Більшовики не помітили, як повстанці вже були на містках – «вони стрибали на ворогів, як дикі коти». Хвилину гуркотіла стрільба, потім все стихло… Повстанці стояли на містках і пропускали наших. Потім Галака почав відраховувати комуністів, всі оніміли від його слів – «Тепер всі руш в каюти! По три чоловіки на палубу! Хлопці за мною!»
     Це був жах і жах, описував побачине Андрій Ліндфорс. Галаківці виводили на палубу по три пасажири. Руки в них були зв’язані. Людей ставили за перегородку. Пролунав залп… Над Дніпром летіли не людські крики, але плеск води гасив передсмертні воплі. З кожним разом Дніпровська вода ставала все більш червоною. А в містечку «ніби всі вимерли».       
     Розстріл продовжувався нескінченно довго… Того дня загинуло 217 осіб.
     Тоді Галака наказав витягти з пароплава на берег всі речі, котрі могли знадобитися, після цього партизани сіли на коней і поїхали через містечко з піснями, розкидуючу по вулицям цигарки та цукерки…

Уривок з книги: «Галаковщина» А. Жагловський. ФОТОЗВІТ>>>
Переглядів: 512 | Додав: DimaX | Дата: 07.05.2010 | Коментарі (2)

14 травня о 14:00 благодійний фонд ім. Софії Русової в приміщенні об'єднання "Новий Чернігів" (вул. П'ятницька 50) проведе церемонію нагородження лауреатів на кращий малюнок для макету майбутнього пам'ятнику Софії Русової та на кращий вірш присвячений видатній просвітительці.

Переможці конкурів свої нагороди отримають з рук президента благодійного фонду ім. Софії Русової І.П. Чауса та Народного артиста України, лауреата Шевченківської премії, почесного голови фонду В.Г. Нечепи.

На церемонію нагородження запрошені лауреати конкурсу, почесні гості та представники преси.

Збір лауреатів конкурсу 14 травня о 13:00 в приміщенні благодійного фонду ім. Софії Русової (вул. Пушкіна 34В).
Переглядів: 465 | Додав: DimaX | Дата: 06.05.2010 | Коментарі (1)

З 1 березня 2010 року Благодійний фонд ім. Софії Русової оголошує конкурс на кращий малюнок для майбутнього макету пам’ятника Софії Русовій, який буде встановлено в с.Олешня біля її родової садиби, та конкурс на кращий вірш, присвячений видатній просвітительці.

До участі в конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх шкіл м.Чернігова та області.
Автори кращих малюнків та віршів отримають винагороди у вигляді грошових премій.
За результами кожного з конкурсів буде визначено три кращі роботи, відповідно за 1-е місце в конкурсі «малюнок» переможець отримає 300 грн., за 2-е місце – 200 грн., за 3-є місце – 100 грн. В конкурсі "вірш" переможці отримають за 1-е місце 300 грн., за 2-е місце – 200 грн., за 3-є місце – 100 грн.

Роботи надсилати на нашу електронну адресу: s_rusova@i.ua, або звичайною поштою на адресу: 14000, м.Чернігів, вул. Пушкіна 34В, Благодійний фонд ім. Софії Русової.
В листі не забудьте вказати свої контактні дані, вік, клас та школу, в якій ви навчаєтесь.
Кінцевий термін подачі робіт – 1 травня 2010 р.
Оголошення переможців та вручення премій відбудеться 14 травня 2010 року.

Слідкуйте за інформацією на нашому сайті щодо місця та часу нагородження переможців.

Переглядів: 522 | Додав: DimaX | Дата: 24.03.2010 | Коментарі (0)

Чи добре ми знаємо історію? Історію своєї країни, міста, села, власної родини. І чи взагалі бажаємо покращити свої знання про рідну землю в час, коли доводиться думати більше про проблеми повсякденного життя і побуту?
     Адже інколи, серйозно заглиблюючись в історичні пошуки, можна відкрити для себе дуже багато цікавого і несподіваного. Наприклад, кожен з нас читав буквар, а чи хтось знає, хто був автором першого букваря, виданого українською мовою? Нажаль, таких буде дуже мало. С. Олешня Ріпкинського району мають перш за все пов’язувати з ім’ям його автору, бо саме тут і народилася видатна просвітителька, громадська діячка України, перу якої належить безліч методичних видань серед яких був і вищезгаданий україномовний буквар – Софія Русова.
      Нашим благодійним фондом робиться багато справ, щоб увіковічити пам’ять про видатну землячку, щоб більше людей знали її ім’я. Зараз відновлюється садиба Софії Русової, встановлено пам’ятний знак просвітительки, її іменем названо майдан в Олешні. Фонд надає допомогу малозабезпеченим дітям, вихованцям шкіл-інтернатів та  надає особливу підтримку  Олешнянській школі, в якій свого часу викладала Софія Русова, і яка тепер носить її ім’я. Серед першочергових планів, встановлення пам’ятнику Софії Русовій в Олешні біля родової садиби просвітительки. Зокрема, продовжується конкурс на кращий малюнок-проект пам’ятника і вірш, присвячений Софії Русовій. На адресу фонду вже почали надходити перші роботи.    
     Нагадаємо, що нагородження переможців відбудеться 14 травня, тож поспішайте, чекаємо на ваші листи. Існує домовленість між фондом та відомим скульптором Геннадієм Єршовим (одна з його останніх робіт – пам’ятник Івану Мазепі в Чернігові), який зацікавився перспективою нової творчої роботи. І якщо ці плани втіляться в життя, то це буде перший у світі пам’ятник Софії Русовій.
      Але цим діапазон діяльності нашого фонду не обмежується. В цьому ж Ріпкнському районі знаходиться селище Добрянка, яке розташоване на самісінькому кордоні з Гомельською областю. На Чернігівщині Добрянка відома насамперед прикордонною залізничною станцією «Горностаївка» і футбольною командою «Полісся», якою понад 18 років опікується президент нашого благодійного фонду Іван Чаус. Селище також пов’язане з такими відомими особистостями як: Микола I, Олександр II, Катерина II, Ємельян Пугачов, Олександр Пушкін, Микола Костомаров, Євген Гребінка, Тарас Шевченко, Софія Русова. Це лише ті люди, факт перебування яких у Добрянці підтверджений історичними документами.
У XVIII-XIX століттях Добрянка була великою поштовою станцією на кінно-пішому тракті Одеса – Санкт-Петербург. Сюди, доречи, частенько приїжджала Софія Русова з батьком, щоб продати тут заїжджим купцям вироби гончарної справи, якою займалася родина.
     Щоб більше людей знали історію Добрянки і вчилися її поважати, президентом нашого благодійного фонду Іваном Чаусом вже не перший рік ведеться цілеспрямована робота у цьому напрямку. Наприклад, відкрито пам’ятний знак на честь 300-річчя селища, перебування в ньому відомого ватажка народних повстань Ємельяна Пугачова та отримання ним паспорту на Добрянському форпості. А на черзі – нова пам’ятна споруда. Це буде увічнення пам’яті про перебування в Добрянці усіх вищезгаданих особистостей. Можливо, у вигляді символічного стародавнього кілометрового знаку-межі з указанням відстаней до різних міст і списком відомих людей, які відвідували селище.
     Нинішньою весною, до 65-ї річниці Перемоги у планах фонду здійснення ще однієї благородної справи – встановлення пам’ятного знаку на місці військових поховань воїнів Червоної Армії у селі Грабові того ж таки Ріпкинського району (ці поховання було знайдено і досліджено пошуковим клубом «Патріот» у вересні минулого року, в Грабові знаходився військовий шпиталь до якого привозили поранених солдат, що брали участь в боях за Дніпро у вересні 1943 року).
      Отже, «фронт» діяльності нашого благодійного фонду доволі широкий. А добрих справ, як відомо, забагато не буває.
Переглядів: 555 | Додав: DimaX | Дата: 24.03.2010 | Коментарі (1)

Сердечно вітаємо Вас з прекрасним святом весни та краси – Міжнародним жіночим днем – 8 Березня.
Важко було б знайти більш чудову нагоду, аби висловити вдячність Жінці, яка сама несе в собі народження життя і без якої не було б у світі стільки любові й тепла.
В усі часи жінка була і є символом щастя, добробуту й злагоди у сім’ї та суспільстві. І недаремно на Україні жінок називають Берегинями.

Нехай кожен ваш день буде освячений любов’ю, радістю, натхненням і теплом.

Нехай прекрасні почуття, увага і турбота близьких наповнюють ваше серце і дарують наснагу для нових успіхів у житті.
Переглядів: 492 | Додав: DimaX | Дата: 08.03.2010 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 13 14 15 16 17 18 »
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2018   Конструктор сайтів - uCoz