Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » Архів матеріалів
14 травня о 14:00 благодійний фонд ім. Софії Русової в приміщенні об'єднання "Новий Чернігів" (вул. П'ятницька 50) проведе церемонію нагородження лауреатів на кращий малюнок для макету майбутнього пам'ятнику Софії Русової та на кращий вірш присвячений видатній просвітительці.

Переможці конкурів свої нагороди отримають з рук президента благодійного фонду ім. Софії Русової І.П. Чауса та Народного артиста України, лауреата Шевченківської премії, почесного голови фонду В.Г. Нечепи.

На церемонію нагородження запрошені лауреати конкурсу, почесні гості та представники преси.

Збір лауреатів конкурсу 14 травня о 13:00 в приміщенні благодійного фонду ім. Софії Русової (вул. Пушкіна 34В).
Переглядів: 454 | Додав: DimaX | Дата: 06.05.2010 | Коментарі (1)

З 1 березня 2010 року Благодійний фонд ім. Софії Русової оголошує конкурс на кращий малюнок для майбутнього макету пам’ятника Софії Русовій, який буде встановлено в с.Олешня біля її родової садиби, та конкурс на кращий вірш, присвячений видатній просвітительці.

До участі в конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх шкіл м.Чернігова та області.
Автори кращих малюнків та віршів отримають винагороди у вигляді грошових премій.
За результами кожного з конкурсів буде визначено три кращі роботи, відповідно за 1-е місце в конкурсі «малюнок» переможець отримає 300 грн., за 2-е місце – 200 грн., за 3-є місце – 100 грн. В конкурсі "вірш" переможці отримають за 1-е місце 300 грн., за 2-е місце – 200 грн., за 3-є місце – 100 грн.

Роботи надсилати на нашу електронну адресу: s_rusova@i.ua, або звичайною поштою на адресу: 14000, м.Чернігів, вул. Пушкіна 34В, Благодійний фонд ім. Софії Русової.
В листі не забудьте вказати свої контактні дані, вік, клас та школу, в якій ви навчаєтесь.
Кінцевий термін подачі робіт – 1 травня 2010 р.
Оголошення переможців та вручення премій відбудеться 14 травня 2010 року.

Слідкуйте за інформацією на нашому сайті щодо місця та часу нагородження переможців.

Переглядів: 511 | Додав: DimaX | Дата: 24.03.2010 | Коментарі (0)

Чи добре ми знаємо історію? Історію своєї країни, міста, села, власної родини. І чи взагалі бажаємо покращити свої знання про рідну землю в час, коли доводиться думати більше про проблеми повсякденного життя і побуту?
     Адже інколи, серйозно заглиблюючись в історичні пошуки, можна відкрити для себе дуже багато цікавого і несподіваного. Наприклад, кожен з нас читав буквар, а чи хтось знає, хто був автором першого букваря, виданого українською мовою? Нажаль, таких буде дуже мало. С. Олешня Ріпкинського району мають перш за все пов’язувати з ім’ям його автору, бо саме тут і народилася видатна просвітителька, громадська діячка України, перу якої належить безліч методичних видань серед яких був і вищезгаданий україномовний буквар – Софія Русова.
      Нашим благодійним фондом робиться багато справ, щоб увіковічити пам’ять про видатну землячку, щоб більше людей знали її ім’я. Зараз відновлюється садиба Софії Русової, встановлено пам’ятний знак просвітительки, її іменем названо майдан в Олешні. Фонд надає допомогу малозабезпеченим дітям, вихованцям шкіл-інтернатів та  надає особливу підтримку  Олешнянській школі, в якій свого часу викладала Софія Русова, і яка тепер носить її ім’я. Серед першочергових планів, встановлення пам’ятнику Софії Русовій в Олешні біля родової садиби просвітительки. Зокрема, продовжується конкурс на кращий малюнок-проект пам’ятника і вірш, присвячений Софії Русовій. На адресу фонду вже почали надходити перші роботи.    
     Нагадаємо, що нагородження переможців відбудеться 14 травня, тож поспішайте, чекаємо на ваші листи. Існує домовленість між фондом та відомим скульптором Геннадієм Єршовим (одна з його останніх робіт – пам’ятник Івану Мазепі в Чернігові), який зацікавився перспективою нової творчої роботи. І якщо ці плани втіляться в життя, то це буде перший у світі пам’ятник Софії Русовій.
      Але цим діапазон діяльності нашого фонду не обмежується. В цьому ж Ріпкнському районі знаходиться селище Добрянка, яке розташоване на самісінькому кордоні з Гомельською областю. На Чернігівщині Добрянка відома насамперед прикордонною залізничною станцією «Горностаївка» і футбольною командою «Полісся», якою понад 18 років опікується президент нашого благодійного фонду Іван Чаус. Селище також пов’язане з такими відомими особистостями як: Микола I, Олександр II, Катерина II, Ємельян Пугачов, Олександр Пушкін, Микола Костомаров, Євген Гребінка, Тарас Шевченко, Софія Русова. Це лише ті люди, факт перебування яких у Добрянці підтверджений історичними документами.
У XVIII-XIX століттях Добрянка була великою поштовою станцією на кінно-пішому тракті Одеса – Санкт-Петербург. Сюди, доречи, частенько приїжджала Софія Русова з батьком, щоб продати тут заїжджим купцям вироби гончарної справи, якою займалася родина.
     Щоб більше людей знали історію Добрянки і вчилися її поважати, президентом нашого благодійного фонду Іваном Чаусом вже не перший рік ведеться цілеспрямована робота у цьому напрямку. Наприклад, відкрито пам’ятний знак на честь 300-річчя селища, перебування в ньому відомого ватажка народних повстань Ємельяна Пугачова та отримання ним паспорту на Добрянському форпості. А на черзі – нова пам’ятна споруда. Це буде увічнення пам’яті про перебування в Добрянці усіх вищезгаданих особистостей. Можливо, у вигляді символічного стародавнього кілометрового знаку-межі з указанням відстаней до різних міст і списком відомих людей, які відвідували селище.
     Нинішньою весною, до 65-ї річниці Перемоги у планах фонду здійснення ще однієї благородної справи – встановлення пам’ятного знаку на місці військових поховань воїнів Червоної Армії у селі Грабові того ж таки Ріпкинського району (ці поховання було знайдено і досліджено пошуковим клубом «Патріот» у вересні минулого року, в Грабові знаходився військовий шпиталь до якого привозили поранених солдат, що брали участь в боях за Дніпро у вересні 1943 року).
      Отже, «фронт» діяльності нашого благодійного фонду доволі широкий. А добрих справ, як відомо, забагато не буває.
Переглядів: 545 | Додав: DimaX | Дата: 24.03.2010 | Коментарі (1)

Сердечно вітаємо Вас з прекрасним святом весни та краси – Міжнародним жіночим днем – 8 Березня.
Важко було б знайти більш чудову нагоду, аби висловити вдячність Жінці, яка сама несе в собі народження життя і без якої не було б у світі стільки любові й тепла.
В усі часи жінка була і є символом щастя, добробуту й злагоди у сім’ї та суспільстві. І недаремно на Україні жінок називають Берегинями.

Нехай кожен ваш день буде освячений любов’ю, радістю, натхненням і теплом.

Нехай прекрасні почуття, увага і турбота близьких наповнюють ваше серце і дарують наснагу для нових успіхів у житті.
Переглядів: 481 | Додав: DimaX | Дата: 08.03.2010 | Коментарі (0)

Під таким девізом в центральній бібліотеці для дітей ім. О.П. Довженка відбулась літературна вітальня, на якій була презентована збірка віршів та оповідань «Паросток» за авторства молодих талантів – учнів Чернігівських загальноосвітніх шкіл.

В заході брала участь також і представниця нашого благодійного фонду, заслужений вчитель України, Інесса Вачнадзе, яка прийшла разом зі своїми вихованцями з гурту «Плекання української мови ім. Софії Русової». Інесса Іванівна познайомила учасників з життям та діяльністю видатної просвітительки, а наймолодші розповідали вірші про неньку-Україну та рідну українську мову. 
Присутні мали нагоду послухати вірші зі збірки «Паросток» у виконанні їх авторів, а також придбати саму збірку. Учні, чиї твори були визнані найкращими, отримали в подарунок книжки від Чернігівського письменника Сергія Дзюби, ну і звичайно збірку «Паросток».

Нехай ці вірші не зовсім досконалі, але вони сповнені любов’ю до України, до її природи, родини. Це іскорки творчості юних талантів, які несуть тепло, чистоту, і світло дитячих душ. Тож побажаємо їм натхнення, втілення в життя творчих задумів, і не розгубити свого таланту на тернистих шляхах сьогодення.
Переглядів: 535 | Додав: DimaX | Дата: 24.02.2010 | Коментарі (0)

У Київському будинку вчителя Національний Інститут Українознавства АН України провів урочисте засідання,  присвячене 154-й річниці з дня народження талановитого педагога-просвітительки, вченої зі світовим ім’ям, Софії Русової. На заході були присутні і представники нашого благодійного фонду – Почесний голова, кобзар-лірник Василь Нечепа та заслужений вчитель України, Інеса Вачнадзе.
Засідання вела завідувач відділу культури Національного науково-дослідного інституту українознавства, народна артистка України, Валентина Коротя-Ковальська. 

З доповіддю виступили канд. філософ. наук, заступник директора ННДІУ, Тарас Кононенко, заступник начальника головного управління освіти і науки, В. Горюнова, методист українознавства Чернівецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Т.Мінченко, канд. мистецтвознавства, ст. наук. співробітник ДАКККІМ Лариса Горенко.

Цікаву інформацію з відео презентацією про існування і благородну працю благодійного фонду ім. Софії Русової презентував Почесний голова фонду, старший науковий співробітник ННДІУ, кобзар-лірник Василь Нечепа. Зокрема демонструвалися фрагменти про відбудову гончарної майстерні в с.Олешня, заснованої батьком С.Русової – Ф.Ліндфорсом, висадка Софіїного саду, зустріч з нащадками просвітительки, та ін. Присутні також мали змогу послухати чарівні мелодії та народні пісні у його виконанні.

Про коріння діяльності Софії Русової, створення першого в Україні дитсадка українською мовою та продовження цієї ідеї в Чернігівській школі №1 розповідала Заслужений вчитель України, Інесса  Вачнадзе. Інеса Іванівна вже багато років керує гуртком плекання української мови ім. Софії Русової, де працює за педагогічними ідеями та методами видатної просвітительки з наймолодшими школярами. Цими ідеями та напрямами роботи вона охоче ділилася з присутніми, продовжуючи справу Русової та доносячи мудре Софіїне слово майбутнім поколінням.
Переглядів: 465 | Додав: DimaX | Дата: 22.02.2010 | Коментарі (0)

Сьогодні відзначаємо 154-ту річницю від дня народження видатної просвітительки, педагога, державної діячки та справжньої патріотки України, Софії Русової. Мати її була француженкою, батько – шведом, вона стала… українкою. Тому що жила в Україні, любила її, працювала на її майбутнє і хотіла бачити Україну багатою освіченими і національно свідомими людьми.

З цієї нагоди у Чернігівському філармонійному центрі відбувся урочистий концерт за книгою С. Русової «Мої спомини». Перед чернігівською публікою постали сторінки життя й творчого шляху педагога, державного та громадського діяча Софії Русової. У концерті взяли участь заслужена артистка України, лауреат всеукраїнського конкурсу читців й обласної премії ім. М. Коцюбинського та обласної премії ім. С. Русової Раїса Решетнюк, Чернігівський народний хор (художній керівник та головний диригент Володимир Коцур). Зі сцени також лунали чарівні звуки класичної фортепіанної музики, оперний спів у виконанні Народної артистки України Лариси Роговець та Заслуженого артиста Івана Круша. Виступали також лауреат Всеукраїнського конкурсу «Золоті трембіти» Тетяна Олійник та тріо бандуристок «Лілея», обласного філармонійного центру.

Святкування з нагоди 154-річниці від дня народження Софії Русової відбуваються сьогодні також і в Київському будинку Вчителя, де присутні та беруть участь представники нашого благодійного фонду - Почесний голова, Народний артист України, кобзар-лірник Василь Нечепа та заслужений вчитель України – Інесса Вачнадзе.

Переглядів: 449 | Додав: DimaX | Дата: 18.02.2010 | Коментарі (0)

До 154-ї річниці від дня народження видатної просвітительки та педагога, державної діячки України, жюрі визначило лауреатів серед кращих освітян Ріпкинського району на отримання щорічної премії ім. Софії Русової за відмінну працю на педагогічній ниві.

Ними стали: кафедра початкового навчання Ріпкинської гімназії, Надія Богуш - вчитель початкових класів Любецької ЗОШ, Тетяна Денисенко та Тетяна Глушак -  заступники директора з навчально-виховної роботи Олешнянської ЗОШ ім.. Софії Русової. Лауреатом премії став також педагогічний колектив дошкільного закладу «Колосок», що у смт. Ріпки, завідувачем якого є Людмила Остренок.

Районні премії та грамоти будуть вручені під час урочистостей до дня народження видатної просвітительки.

Переглядів: 508 | Додав: DimaX | Дата: 17.02.2010 | Коментарі (0)

Михайло Денисенко – гончар,  Заслужений майстер народної творчості України, художник і мистецтвознавець, продовжувач гончарної справи, започаткованої батьком С.Русової, Ф.Ліндфорсом в Олешні.

Народився 16 грудня 1917 року на ст.. Слюдяна Забайкальської залізниці (Іркутська обл..)
1924-1928 – навчався в Олешнянській початковій школі.
1928-1931 рр. продовжив навчання в Добрянській семирічній школі, де й утвердився намір стати художником.
Навчався в Київському художньому технікумі та Харківській художній школі.

Війна безжально зранила долю Михайла Денисенка: 1942-1944р. перебуває у фашистському концтаборі Айнзідлергоф (Німеччина) .

Після війни працює начальником керамічного цеху при Олешнянській «Облгірбудспілці» та Олешнянському цегельному заводі ім.. 1го Травня по виготовленню кахлів та гончарного посуду, а 1949-1982р. головним художником Васильківського Майолікового заводу Київської області. Праця на заводі багато в чому зумовила подальшу творчу еволюцію М.Денисенка.  Художньо-експериментальну лабораторію очолював Григорій Денисенко, також нащадок гончарного роду, а головним інженером був прихильник народного мистецтва, зараз - Заслужений майстер народної творчості України, Іван Бібік.

Незважаючи на опір чиновників, одностайними зусиллями їм вдалося до початку 1960-х років перетворити Васильківський майоліковий завод на одне з провідних підприємств української художньої промисловості. Вже давно саме поняття «васильківська майоліка» стало невіддільним від їхніх імен, від міста Василькова, славного за героїчних часів козаччини в пору повстання декабристів і роки буремних революційних подій.
Твори М.Денисенка експонувалися на багатьох вітчизняних і зарубіжних виставках, вони зберігаються в 22 музеях України та країнах колишнього СРСР. Подвижницька праця, як часто буває, не принесла ні почесних звань, ні якихось особливих відзнак. То ніби про нього йдеться в афористичному вислові Ліни Костенко: «Митцю не треба нагород, йому судьба нагородила». Михайла Денисенка хвилювали не лише творчі проблеми: кілька років у надзвичайно складних умовах він жив і працював по відродженню керамічного осередку у рідному селі Олешні.

Неможливо не згадати вклад Михайла Івановича у повернення імені великої просвітительки Софії Русової на початку 90-х років минулого сторіччя до Олешні: саме завдяки його зусиллям (спільно з Г.П. Денисенком) був виготовлений і встановлений у 1991 році пам’ятний знак С.Русовій в центрі Олешні. Саме він був одним із ініціаторів присвоєння Олешнянській школі імені Софії Русової.
Переглядів: 499 | Додав: DimaX | Дата: 13.02.2010 | Коментарі (0)

5 лютого 2010 року в с. Олешня за ініціативою благодійного фонду був проведений вечір пам’яті 70-ї річниці з дня смерті відомого педагога просвітительки Софії Русової.

Цього дня до Олешні прибули голова благодійного фонду ім. С. Русової Іван Чаус, Народний артист України, кобзар-лірник Василь Нечепа, заступник голови Ріпкинської райдержадміністрації Олександр Родинченко, завідуючий кафедри дошкільної освіти та практичної психології Чернігівського Державного Педагогічного Університету ім.. Т.Г. Шевченка  Іван Зайченко, заслужений вчитель України, керівник гурту «Плекання української мови ім..С.Русової»  Інесса Вачнадзе, чернігівський поет Станіслав Поліщук, голова обласних осередків товариства Богдана Лепкого та Григорія Ващенка Станіслав Журавель, журналіст і мандрівник Олександр Волощук, студенти, журналісти.

Гості  поклали квіти до пам’ятного знаку просвітительки на майдані Софії Русової, і взяли участь у вечорі пам’яті, який відбувся в Олешнянській сільській школі, яка носить ім’я видатного педагога. Місцеві учні підготували концерт, звучав гімн школи та вірші,  присвячені С.Русовій. 

Олешнянські школярі несучи у своїх душах і серцях надбання і просвітянський спадок Софії Русової, вступатимуть у доросле життя з почуттям національної гідності і самосвідомості. І це, мабуть, є найвагомішим підсумком виховання в Олешнянській школі.

Присутні гості згадали про життя та діяння великої просвітительки, висловили  слова пам’яті та підтримку діяльності фонду; дослідженнями спадщини Софії Русової ділився Іван Васильович Зайченко, розповів про плани фонду на майбутнє Іван Петрович Чаус, зокрема поділився планами реконструкції та відбудови садиби просвітительки та створення туристичного маршруту «Шляхами Софії Русової». Незабули також згадати і Софіїних нащадків, з якими фонд та вчителі школи ведуть листування.

Вечір пам’яті завершився під мелодії ліри та кобзи Народного артиста України  Василя Нечепи.

Всі згадували Софіїне ім’я, тихо палахкотів вогник свічки, і в школі ніби був присутній її дух, - дух світлого майбутнього, дух єдності. Благородна справа життя цієї жінки знаходить продовження, пам’ять її діянь відроджується і не буде забута в поколіннях.  
Переглядів: 481 | Додав: DimaX | Дата: 08.02.2010 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 13 14 15 16 17 18 »
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2017   Конструктор сайтів - uCoz