Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » Архів матеріалів

Закінчуючи рік та підводячи підсумки зробленого часто хочеться духовного спокою та затишку. За роботою ми часто не помічаємо та не знаходимо часу для важливих речей, але іноді потрібно зупинитися і озирнутися навколо.
Як багато в світі чудових місць та куточків,  де хочеться, долучитися до культурного та історичного, перенестися та зануритися в інші часи, відпочити духовно. 
Для президента благодійного фонду ім. Софії Русової Івана Чауса знайомство з глибинним духовним світом розпочалось з поїздки до Ієрусалиму. Мало кого залишить байдужим перебування в святих місцях життя та страждання Ісуса Христа, в місцях, де здається кожна піщинка та кожен камінь дихає величною історією християнства. Свята земля, де траплялись і продовжують траплятися дива та зцілення, де особливо відчуваєш свій духовний внутрішній світ та єднання з Творцем.       
На Україні також є храми, відомі своєю надзвичайною атмосферою, дивами і зціленнями, серед яких особливе місце посідає Свято-Успенська Почаївська лавра. Саме до цього храмового комплексу майже щороку приїзджає Іван Петрович. Дивує своєю історією  храм, а ще більше, відоме озеро Святої Анни, мощі великих святих Іова і Амфілохія  та  ті чудотворні ікони, які тут знаходяться. Вклонитися святиням  приїздять люди з усіх куточків України.
Неподалік знаходиться Гошевський католицький монастир – ще одна святиня, яка вражає простотою свого устрою і водночас величністю.
Не оминув під час своєї мандрівки святиням Іван Петрович і наш рідний край, побувавши в Чернігівському Єлицькому монастирі, монастирі святого Лаврентія , с. Вересоч, Густинському монастирі, Прилуцького р-ну.
Зараз ми всі на порозі Нового року. Це свято приходить до нас у часі Різдвяного посту – у добрій нагоді призадуматись, зважити і проаналізувати: як ми прожили рік, що прощається з нами. Що втратили а що набули? Чи побагатіли духовно?

Рік, що минає, був неоднозначний та складний для кожного українця.

У переддень Нового 2015 року хочеться побажати всім нам миру, міцного здоров’я, злагоди та віри. Віри в себе, віри в людей, віри в те, що, незважаючи ні на які перепони, будь-яка справа, якщо вона робиться від щирого серця, буде успішною. Давайте увійдемо в Новий рік із чистими помислами, наповнимо його добрими справами, гідними вчинками, любов’ю до наших рідних і близьких.

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Переглядів: 305 | Додав: DimaX | Дата: 31.12.2014 | Коментарі (0)

3 грудня 2014 р. в с. Олешня, Ріпкинського р-ну відбулось урочисте відкриття відреставрованого меморіального знаку видатному педагогу, громадському діячу, справжньому патріоту України Софії Федорівні Русовій. Меморіальний знак було виготовлено та встановлено на кошти, надані благодійним фондом ім. Софії Русової.

До заходу долучилися історики, викладачі та студенти ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, президент благодійного фонду ім. Софії Русової, учні та вчителі Олешнянської школи.

Зі вступним словом до присутніх звернувся історик-краєзнавець В.Єрмак, заступник директора Інституту історії з виховної роботи, доцент Л. А. Юда, які наголосили на значущості діяльності Софії Русової на педагогічній ниві та для України загалом. Після цього, представники університету й Інституту історії урочисто поклали вінок на пошану С. Русової. Освячення меморіального знаку провів отець Євгеній, священник Катерининської церкви, м. Чернігів.

Учасники заходу також побували на садибі Софії Русової, завітали до музею, в якому ближче познайомилися з історією родини Русових-Ліндфорс, особистими речами та книгами Софії Федорівни,  родинними світлинами та унікальними гончарними виробами. Невеличку «екскурсію» музеєм проводили президент благодійного фонду імені Софії Русової І. П. Чаус та історик В. Єрмак.

Далі, студенти і викладачі побували в музеї Олешнянської школи ім. Софії Русової, в якому екскурсію гостям провели учні цієї школи.

Останній пункт зупинки на маршруті був у Ріпкинській гімназії, де учасники завітали до Центру педагогічної спадщини Софії Русової.

Історико-туристичний маршрут «Чернігівські шляхи Софії Русової» завжди радий бачити гостей та обов’язково розповість вам багато цікавого про історію та здобутки рідного краю.

Переглядів: 353 | Додав: DimaX | Дата: 05.12.2014 | Коментарі (0)

Як швидко плине час…Цьогоріч, Благодійний фонд імені Софії Русової святкує свій 5-річний ювілей. Незважаючи на всі труднощі, жодна хвилина не проведена марно з дня його заснування. Безперечно, всі пам’ятають чудові свята,  фестивалі та конкурси, проведені за підтримки благодійного фонду Софії  Русової. І це лише частинка його діяльності…
Детальніше про започаткування доброї справи, реалізовані проекти, та майбутні плани розповів голова фонду Іван Петрович Чаус.

  • Іване Петровичу, як виникла ідея створення благодійного фонду?
  • Ідея виникла досить спонтанно, після знайомства з історією родини Ліндфорс та діяльністю Софії Русової. Хоча я ще не до кінця пізнав її багатогранну спадщину, але її духовність та самовідданість на ниві просвітництва дають чудовий приклад  для наслідування.
    Творити не лише для себе, а й для інших, адже духовні цінності залишаються нетлінними. Часто згадую слова: «Скільки всього дано Людині! Потрібно лише все багатство з користю та розумно використовувати! Кожна людина має знайти свій світлий шлях і йти по ньому, створюючи щось корисне для свого народу. Ну а як же? Для себе жити сумно і нецікаво».
  • Розкажіть детальніше про діяльність фонду, кому ви допомагаєте?
  •  Все навіть перелічити важко, а можливо і недоречно. Скільки вже надано допомоги інвалідам, малозабезпеченим, обдарованим дітям, студентам, науковцям, ветеранам, військовим в зону АТО…Фонд приділяє велику увагу спадщині Софії Русової, але цим не обмежується. Наш край надзвичайно історично багатий, мені дуже цікава історія старообрядців в Добрянці, де залишилась єдина старообрядницька церква в нашій області, цікава доля Ємельяна Пугачова, який тривалий час перебував в Добрянці, де нашим фондом встановлено пам’ятний знак. Захоплюючою є історія стародавнього Любечу та святого Антонія Печерьского…Нас цікавить життєвий шлях святих Феодосія, Лаврентія, Філарета.. Тому про такі речі не хочеться говорити в пресі.  
  • Що із здійсненого  за ці 5 років для вас найважливіше?
  • По-перше, дуже складно було створювати музей Софії Русової. Спершу думав що створити музей можна за декілька місяців, але глибоко помилявся. Здавалося, маленьке приміщення – а скільки зусиль докладено для його створення. Спочатку був етап реконструкції та реставрації, який тривав біля року, ще понад 3 роки пішло на зібрання матеріалів, відтворення інтер’єру позаминулого століття. До цієї справи було залучено ряд провідних фахівців Чернігівського історичного музею ім.. В Тарновського. Багато ексклюзивних експонатів надані правнучками Софії Русової Ольгою Рудакевич та Іриною Михалевич з-за кордону – це численні фото, листування, особисті речі, книги та оригінали рукописів, за що їм висловлюємо велику вдячність. Друге, це започаткування міжнародного фестивалю авторської пісні та свята Івана Купала на Голубих озерах, який вже є досить відомим як в Україні, так і в сусідніх країнах….Ми заснували багато обласних конкурсів на різну тематику, в яких молодь та діти мають можливість реалізуватися духовно.

В майбутніх планах – проведення гончарного фестивалю, проведення дитячого фольклорного фестивалю, але все буде залежати не тільки від нас, а і від ситуації в нашій країні.

  • Проведення заходів такого рівня – справа нелегка. Звідки Ви берете натхнення для втілення своїх проектів?

Зрозуміло, що особистої вигоди з цього не маю. Все, що пов’язано з духовністю – для мене цікаво і важливо. Ми живемо в складний час, часто людям не вистачає хоча б маленької іскорки щастя. Даруючи ці чудові миті та переживання іншим і сам почуваєшся щасливішим. 

Переглядів: 270 | Додав: DimaX | Дата: 09.11.2014 | Коментарі (0)

Чим більше енергії кожна людина вкладає на благо рідного краю,  тим заможнішим і квітучішим він стає, і тим щедрiше віддячить  своїм громадянам у майбутньому.

Вже понад 20 років президент благодійного фонду ім. Софії Русової  Іван Чаус опікується своїм рідним селищем Добрянка. З року в рік Добрянка динамічно розвивається, зростає її економічний та культурний потенціал. Візитівкою вже давно став місцевий сучасний стадіон «Полісся» та футбольна команда, а встановлений пам’ятний знак Ємельяну Пугачову до 300-річчя Добрянки познайомить гостей з історією цього старообрядницького селища, яке стало свідком чималої низки подій.

Не можна не згадати роботу щодо благоустрою Добрянки, надано фінансову допомогу в будівництві  церкви, проведено безліч масових заходів до різних свят, Добрянка неодноразово ставала свідком багатьох цікавих подій та фестивалів.

Благодійний фонд не обмежує своє діяльності. Про це свідчить регулярна фінансова допомога Ріпкинський районній лікарні, дитячому садоку, допомога малозабезпеченим родинам, ветеранам та дітям-інвалідам.

Вагомий внесок зроблено в розвиток спорту.

Цього разу Іван Петрович завітав до Добрянскьої загальноосвітньої школи, в якій свого часу проходив педагогічну практику, та вручив її вихованцям футбольну форму.

Важливо, щоб кожен усвідомив   необхідність зробити свій внесок у розвиток рідного краю, подарувати частинку свого серця тому куточку, де народився та зростав.

Переглядів: 173 | Додав: DimaX | Дата: 30.10.2014 | Коментарі (0)

Сьогодні православний світ вшановує пам'ять святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Ці імена є найбільшими християнськими чеснотами, і закарбувалися в історії як уособлення мужності, незламності та самопожертви заради своєї віри.
Недаремно людина отримує те чи інше ім’я, впродовж життя воно має свій особливий вплив. Недаремно Софія – уособлення мудрості. Цього дня неможливо не згадати ім’я Софії Русової – мудрого педагога та наставника, життя якої стало  смолоскипом жертовності заради майбутнього Батьківщини.

Любов до України, прагнення бачити її могутньою Державою, стати на рівні з усіма народами світу в родині Ліндфорсів-­Русових — спадкові. Куди б не закидала їх доля.

Нині ім’я нашої землячки, видатного педагога, вченого, просвітительки, всесвітньо відомої громадської діячки, організатора першого в Україні дитячого садка, голови Української філії Міжнародної жіночої організації, автора концепції національної освіти, нової школи, нових підручників і посібників Софії Русової відоме в усьому світі. Шанують пам’ять цієї дивовижної жінки і на її малій батьківщині, в селі Олешні Ріпкинського району на Чернігівщині. Саме тут, у школі, котра носить ім’я Софії Русової, утверджуються і втілюються в життя принципи й засади її української педагогіки.

І як приємно, що саме вдома, у маленькій Олешнянській школі, сьогодні усе так, як і хотіла Софія. За її методикою навчається дітвора. І «українським щебетом наповнені наші дитячі садки», і з перших розумних кроків діти знають, чим живе їхня родина, і співають пісень «з бабусиної скрині». Софія Русова страждала і писала тоді, що «сучасна українська школа не дає дітям освіти, бо суперечить усім вимогам педагогічної науки, всім потребам народного життя, вона калічить розум і душу дитини, одриває дитину від родини, й, несвідому, кидає на розпуття без усякого виховання, без певної освіти, вона не відповідає духовному складові українського народу». Нині все змінилося. І наша українська школа — на шляху до своєї духовності. І в наших силах — продовжувати йти вперед, у напрямі своєї ментальності й сакральності.

Переглядів: 233 | Додав: DimaX | Дата: 30.09.2014 | Коментарі (0)

4–6 липня на Чернігівщині в живописному місці на Голубих озерах відбулось відразу дві надзвичайні події. Саме напередодні купальської ночі розпочався вже традиційний ІІІ Міжнародний фестиваль авторської пісні та Свято купальської традиції «Івана Купала на Голубих озерах». 
Фестиваль зібрав велику кількість не тільки конкурсантів, відомих виконавців з України, Білорусі, Литви, а й шанувальників бардівської пісні, прихильників відпочинку на озерах.
З кожним роком значно зростає якість та рівень проведення  фестивалю, - про це свідчить безліч позитивних відгуків від учасників та гостей.

В перший день відбулася урочиста церемонія відкриття фестивалю, гості та учасники мали змогу почути та насолодитися виступами відомих бардів, а другого дня  відбулись творчі майстерні, та власне конкурсна програма - автори та виконавці представили пісні у власному виконанні та позмагатися за звання лауреатів. Цьогорічний фестиваль став особливим тим, що зібрав і лауреатів минулих сезонів, які виконали свої композиції в рамках вечора пам’яті В.Висоцького. Серед них гості почули минулорічну призерку гран-прі –  незрівнянну виконавицю Олену Іванову (Чернігів).
6 липня  відбувся гала-концерт лауреатів та дипломантів фестивалю, на завершення якого  вони отримали дипломи та подарунки від організаторів і звичайно ж масу позитивних та яскравих емоцій.
Лауреатів визначало авторитетне журі, в складі якого цього річ були такі відомі барди як Володимир Новиков (м.Київ), Анна Киячук (м. Запоріжжя), Олег Швидкий (м. Запоріжжя), котрі як на відкритті фестивалю, так і на гала концерті показали на сцені свій високий професіоналізм і підкорили всіх присутніх своїм чудовим виконанням.

«Пісенна творчість є невід’ємною складовою національної культури. Саме у ній у найбільшій мірі знаходять своє відображення духовність, традиції та ментальність народу. Дуже гарно, що у цьому фестивалі гармонійно поєднуються українська традиція і авторська пісня», - наголосив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман під час церемонії нагородження переможців фестивалю. Він висловив сподівання, що наступний фестиваль буде не менш масштабним та об’єднає ще більше авторів і виконавців бардівської пісні.

Отже за результатами ІІІ Міжнародного фестивалю авторської пісні на Голубих озерах цьогорічними лауреатами стали Лілія Іванішина та Марина Штурмаревич (м. Чернігів).

Досить зворушливо, що спеціальний приз та звання «Надія фестивалю» отримав наймолодший учасник – п’ятирічний Олег Осиков, (м. Чернігів).

Перед завершенням гала-концерту яскравою ноткою став вихід на сцену організатора фестивалю авторської пісні – Івана Чауса. Несподівано для всіх присутніх  він зачитав вірші, від котрих у багатьох присутніх забриніла сльоза…Мало хто думав, що від вірша можна отримати таке задоволення... І якщо організатора фестивалю така лірична душа, хіба це не привід для посилення впевненості у тому, що кожен наступний з них буде ще цікавішим.

Саме він вручив Спеціальний приз За вірність фестивалю бардівській пісні та краще виконання пісень В.Висоцького відомому барду України Олегу Швидкому (м. Запоріжжя), який настільки зачарував своїм емоціальним та зворушливим виступом, що глядачі аплодували стоячи і не відпускали зі сцени.
Останнім акордом фестивалю стало виконання спільної пісні «Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались», яка зібрала на сцені всіх бардів та лауреатів.  Цей неповторний фестиваль ще довго житиме в серцях та спогадах його  гостей та учасників.

Коли на Голубі озера спустилася ніч, всі, хто був на святі, вийшли на берег озера. Саме тут почалося колоритне і самобутнє свято. Театралізована фольклорна програма «Купальське дійство на Голубих озерах» справило незабутнє враження. Були тут і головні персонажі свята - Купала та Марена, і стрибки через багаття, і дівочі пісні, і віночки на тихій гладі озера.
Свято завершилось феєричним виступом відомої кавер-групи «Совершенно секретно», яка своїм запальним виконанням влаштувала чудову дискотеку просто неба.
Ще до самого ранку не згасали вогнища біля наметів, а над Голубими озерами пливла бардівська пісня...

Переглядів: 287 | Додав: DimaX | Дата: 08.07.2014 | Коментарі (1)

У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Для більшої частини учнів це просто оповіщення про прихід шкільних канікул.
Але для деяких закінчення шкільного року пов'язано не тільки з радістю, але і з побоюванням, легким смутком, надіями… Для тих, хто цього року закінчує школу, останній дзвоник є відліком початку найбільшої зміни в житті. Вони начебто і не зовсім дорослі ще, але вже й не діти. Попереду ще море тривоги у вигляді випускних та вступних іспитів.
Розділити радість сьогоднішнього свята, пригадати хвилюючі миті з свого шкільного життя до Олешнянської загальноосвітньої школи ім. Софії Русової завітав президент благодійного фонду ім. Софії Русової Іван Чаус. Вітаючи випускників Іван Петрович  згадував приклади з життя Софії Русової, нагадуючи, що останній дзвоник у школі – це водночас і перший дзвоник дорослого життя для кожного випускника. «Для себе жити сумно і не цікаво», – так казала наша видатна землячка та педагог – Софія Федорівна Русова. Замисліться над цими словами. Робіть добро, розвивайтеся і живіть не лише для себе. Вивчайте ті професії, до яких вам лежить душа і до яких маєте таланти, займайтесь фізичним та духовним розвитком. Будьте відкритим для нових знань, ідей та знайомств. Будьте гордістю своїх батьків та своєї держави! 
Тож щасливої долі і щастя доволі, дорогі випускники!!!

Переглядів: 237 | Додав: DimaX | Дата: 04.06.2014 | Коментарі (0)

4, 5, 6 липня 2014 року  відбудеться ІІІ Міжнародний фестиваль авторської пісні та свято Івана Купала на Голубих озерах.
Фестиваль збере не тільки конкурсантів, а й відомих бардів  України, Білорусі, Росії та інших країн. 

В перший день відбудеться урочиста церемонія відкриття фестивалю, гості та учасники матимуть змогу почути та насолодитися виступами відомих бардів, а другого дня  відбудуться творчі майстерні, та власне конкурсна програма - автори та виконавці зможуть представити пісні у власному виконанні та позмагатися за звання лауреата в різних номінаціях. Цьогорічний фестиваль збере лауреатів минулих сезонів, які виконають свої композиції в рамках вечора пам’яті В.Висоцького. 6 липня відбудеться гала-концерт лауреатів та дипломантів фестивалю.

На березі великого Голубого озера буде облаштовано наметове містечко, батутне містечко для дітей та дорослих; протягом днів проведення фестивалю діятиме виставка-ярмарок, пункти харчування. Любителі активного відпочинку зможуть взяти участь в спортивних змаганнях, а щовечора на березі озера запалають ліричні пісенні вогнища.

Родзинкою фестивалю стане театралізоване Купальське дійство з традиційними народними гуляннями, піснями танцями та феєрверком, а на завершення свята на вас чекає святкова дискотека з лазерним шоу!

Тож не пропустіть можливість поринути у чудову романтичну атмосферу фестивалю. Світ гарної музики, цілющої води та літнього відпочинку чекає на вас!

 З положеннями та програмою фестивалю, умовами участі та перебування  можна ознайомитись ТУТ http://festivali.org.ua/frm/index.php?t=2140

Переглядів: 278 | Додав: DimaX | Дата: 28.05.2014 | Коментарі (0)

9 травня свій 100-річний ювілей відзначила жителька с. Клубівка, Ріпкинського району – Глафіра Луківна Московченко.
Цього травневого дня президент благодійного фонду Іван Чаус вкотре завітав до пані Галфіри та привітав її зі святом.
Краще ніж будь хто старенька розуміє ціну перемоги, тому для неї свято 9 травня є особливим та символічним.
Непростий життєвий шлях пройшла ця жінка, очевидиця страшних подій Другої світової війни. Ставши свідком Клубівської трагедії - однієї з найстрашніших каральних операцій нацистів з винищення мирного населення, Глафіра Луківна була однією з небагатьох, кому вдалось вирватись з пазурів карателів того чорного дня. У вогняному пеклі нелюди знищили 508 жителів, серед них 109 дітей. Жінка враз втратила батька, матір, вагітну сестру, чоловіка, семирічну доньку – вони були розстріляні, а самій з синами Павлом та Петром їй вдалось втекти на луки, де вони й врятували життя.
Нині  за нею доглядає  54-річна онучка Ганна, яка проживає в Києві.
Іван Петрович щороку неодноразово навідується до хатини Глафіри Луківни, аби надати необхідну фінансову та щиро людську допомогу.
Тож, бажаємо Глафірі Луківні міцного здоров’я, мирного неба та чуйних небайдужих людей, готових допомогти та підтримати.

Переглядів: 223 | Додав: DimaX | Дата: 15.05.2014 | Коментарі (0)

В наші серця знову прийшло свято Перемоги, яке принесло мир на українську землю.
Вітаємо з цим світлим днем весь Український народ і насамперед ветеранів, які мужньо здолали вогненні фронтові дороги, чесно виконавши свій військовий та громадянський обов'язок.
Президент Благодійного фонду ім. Софії Русової Чаус Іван Петрович особисто привітав з цим визначним святом, вручив грошові премії  ветеранам селищ  Олешня та Олександрівка.

Небагато з фронтовиків та учасників дій зараз залишилися в живих, і щороку їх стає дедалі менше. В с. Олешня  Іван Петрович привітав ветерана  війни, відомого гончара  Бібіка Івана Івановича, йому  вже 89 років, а груди прикрашає безліч орденів та нагород. Бадьоро та з вогником в очах він щороку зустрічає кожен новий день Перемоги.
В с. Олександрівка вітання приймала мужня жінка-ветеран  Вертійко Надія Федорівна.
День Перемоги для нашого народу – свято, яке об'єднує всі покоління і є невичерпним джерелом патріотизму, віри у власні сили та можливості.

Переглядів: 240 | Додав: DimaX | Дата: 15.05.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 ... 17 18 »
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2017   Конструктор сайтів - uCoz