Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » Архів матеріалів

Майдан нашої свободи:історія без міфів,, За ініціативи обласної бібліотеки для юнацтва та підтримки благодійоного фонду ім. Софії Русової, 22 листопада був представлений історико-літературний проект,присвячений Героям Майдану та пам'яті жертв голодомору і політичних репресій. Автор проекту-бібліотекар Володимир Єрмак-організував літературно-мистецьку композицію та виставку унікальних архівних матеріалів.Активну участь у заході взяли Валентина Лук,яненко/член родини Героя України Левка Лук,яненка/ та поет Яків Ковалець,які розповіли учням чернігівської школи №19 про маловідомі сторінки нашої історії і подарували цікаві книги.Представник міської організації ВО,,Батьківщина,,Валерій Воробей наголосив на актуальності уроків Майдану і вручив для бібліотеки цінний подарунок-обігрівач. Президент Благодійного фонду ім.Софії Русової Іван Чаус розповів про діяльність організації і запропонував за власної меценатської підтримки організувати поїздки на батьківщину Софії Русової-с.Олешню та туристичний комплекс Голубі озера.

Переглядів: 213 | Додав: DimaX | Дата: 28.11.2018 | Коментарі (0)

9 листопада 2018-День української писемності та мови- //Пам,ять серця-Україна // /Софія Русова і українська ідея/ свято в чернігівській школі 19 відбулося за ініціціативи та активної участі обласної бібліотеки для юнацтва та благодійного фонду ім.Софії Русової.Відкрила свято директор школи,лауреат обласної премії ім.Софії Русової 2018року Людмила Шелупець,а учні школи представили літературну композицію.Бібліотекар обласної бібліотеки для юнацтва Володимир Єрмак представив нове видання Софія Русова //Мемуари/ Полтава,2018,а дослідник Іван Зайченко розповів про актуальні проблеми вивчення творчої спадщини Софії Русової.Активну участь в організації свята взяв голова благодійного фонду ім.Софії Русової,меценат Іван Чаус.який детально розповів про діяльність фонду та подарував школі цікаві книги про Софію Русову та її родину.

Також Іван Петрович запропонував школярам відвідати садибу Софії Русової, за рахунок благодійного фонду.

Переглядів: 196 | Додав: DimaX | Дата: 14.11.2018 | Коментарі (0)

IMG_687127 вересня 2013 р. У селі Олешня Ріпкинського району відкрився Історико-меморіальний музей Софії Русової. Експозиція, яку створили фахівці Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського – завідуюча науково-методичним відділом Валентина Луцька, наукові співробітники Микола Горох та Євген Населевець, розмістилася в будиночку на території садиби Ліндфорсів, де народилася Софія Федорівна. Нині нею опікується Благодійний фонд імені Софії Русової, який очолює Іван Чаус, котрий і виступив замовником музейного будівництва.

У відносно невеликому за площею приміщенні автори намагалися розкрити життєвий і творчий шлях видатної громадської та державної діячки. Окремі розділи присвячені її родині – батькам, брату та сестрам, дітям, друзям, розповідають про педагогічну діяльність як в Україні, так і в еміграції. Окрасою експозиції є меморіальні речі Софії Федорівни, передані її нащадками. Затишну домашню атмосферу створюють невеликий інтер’єр та камін. Знайшлося в музеї місце й розвиткові гончарних традицій села Олешня та майстерні, створеній Ліндфорсами.

За 5 років роботи, музей відвідало понад 3 тисячі відвідувачів, які приходять надихнутися та почерпнути нових знань щодо видатної просвітительки Софії Федорівни Русової.

Переглядів: 243 | Додав: DimaX | Дата: 27.09.2018 | Коментарі (0)

23 лютого в Чернігівському Національному педагогічному університеті ім. Т.Г. Шевченка, за підтримки благодійного фонду ім. Софії Русової відбувся творчий вечір поета-пісенника Віктора Погуляя, присвячений четвертій річниці майдану та пам'яті Небесної сотні.
Голова благодійного фонду ім. Софії Русової в своєму виступі розповів про події чотирирічної давнини, які відбувалися на Майдані, і що змінилося в нашій країні за чотири роки та повідав про своє бачення подій сьогодення, і яким шляхом має рухатися країна за для того, аби всі громадяни жили гідно і в достатку. На прикінці свого виступу Іван Чаус вручив премію ім. Софії Русової, за активну і патріотичну позицію, людині, яка не одноразово підримувала наших бійців своїми виступами в зоні проведення АТО, автору-виконавцю в номінації "Кращий автор-виконавець патріотичної пісні 2017 року" - Віктору Погуляю, а сам автор виконав перед багаточисельною аудиторією свої найвідоміші твори.

Переглядів: 354 | Додав: DimaX | Дата: 26.02.2018 | Коментарі (0)

Минулими вихідними в туристичному комплексі «Голубі озера», за підтримки благодійного фонду ім.. Софії Русової  відбувся вечір пам’яті видатного поета, співака, барда, одного з засновників жанру авторської пісні – Булата Окуджави. 
На цей захід з’їхалися відомі барди з усієї України, які віддали дань пам’яті видатного автора-виконавця, пригадали його легендарні твори та виконали їх наживо. Найвідоміші твори видатного барда, цього вечора виконували, лауреати міжнародних фестивалів - Олександр Кропельницький (Київ), Олексій Ревенко (Київ), Владислав Бондарьков (Київ), Олена Іванова (Чернігів), Тарас Тарасенко (Любеч), Олена Грицюк (Чернігів) та гурт "Голос душі" (Чернігів). 
Ідея проведення вечора пам'яті виникла у голови благодійного фонду ім. Софії Русової - Івана Чауса, який у свої промові ще раз підкреслив про необхідність проведення таких заходів для двшанування пам'яті видатних виконавців, а також донесення цих творів до молодих поколінь. 
Вечір пам'яті Булата Окуджави пройшов у дуже теплій атмосфері, переповнена шанувальниками творчості видатного барда, зала, зігрівала у цей морозний вечір, всіх присутніх спільним виконанням найвідоміших хітів легендарного поета - драматурга.
До самого ранку не згасали вогнища в туристичному комплексі, а над голубими озерами лунала бардівська пісня.

Переглядів: 228 | Додав: DimaX | Дата: 25.02.2018 | Коментарі (0)

В ріпкинській гімназії відбулись урочистості з нагоди 162 річниці від дня народження видатної просвітительки, педагога – Софії Федорівни Русової.
Президент благодійного фонду ім. Софії Русової у своїй промові розповів про всі здобутки які були зроблені благодійним фондом у 2017 році, а також розповів про плани на 2018 рік. Також Іван Петрович вручив премії найкращим учням та вчителям гімназії.
Премії благодійного фонду ім. Софії Русової отримали:
Келер Руслана учениця 8 класу Малинівської ЗОШ в номінації «Відкриття року», кращою спортивною командою було обрано волейбольний клуб «Любеч», кращою ж інтелектуальною командою було обрано клуб «Данко» Ріпкинської гімназії.
А директорка навчального закладу – Корж Наталія Миколаївна стала кращим вчителем 2017 року!
Також Іван Петрович Чаус вручив пам’ятний подарунок – Володимиру Єрмаку, людині, яка стояла біля витоків просвітительського руху, та завжди відстоював та відроджував славетне ім’я Софії Федорівни Русової.

Переглядів: 266 | Додав: DimaX | Дата: 22.02.2018 | Коментарі (0)

27 січня в туристичному комплексі «Голубі озера», за підтримки благодійного фонду ім.. Софії Русової та Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, відбувся вечір пам’яті з нагоди 80 річчя видатного поета, співака, барда – Володимира Семеновича Висоцького. 
На цей захід з’їхалися відомі барди з усієї України, які віддали дань пам’яті видатного співака, виконавши найвідоміші його хіти. Серед виконавців були такі відомі барди, лауреати різних міжнародних премій, як – Валерій Марченко (Рівне), Олександр Кропельницький (Київ), Тарас Тарасенко (Любеч), Сергій Бондарчук (Київ), Андрій Дерзький (Чернігів), Олена Іванова (Чернігів) та інші. 
Впродовж вечора, у вщент заповненій залі лунали найвідоміші хіти Володимира Висоцького, які дружно підспівувалися глядачами, та повертали присутніх до приємних спогадів.
Ідея проведення вечора пам’яті виникла у голови благодійного фонду ім.. Софії Русової – Івана Чауса, який у своїй промові зазначив, що подібні вечори мають відбуватись постійно, адже дуже важливо вшановувати пам’ять видатних поетів минулого та передавати їх творчість до молодих поколінь. Також Іван Петрович вручив пам’ятні подарунки для всіх учасників вечора, ексклюзивні годинники з зображенням Висоцького та інші, а також пообіцяв зробити такі заходи традиційними, і вже 17 лютого в туристичному комплексі «Голубі озера» відбудеться вечір пам’яті одного з найбільш відомих виконавців авторської пісні, засновника жанру авторської пісні – Булата Окуджави.

Переглядів: 285 | Додав: DimaX | Дата: 02.02.2018 | Коментарі (0)

За підтримки благодійного фонду ім. Софії Русової та Департаменту культури і туризму, національностей та релігій чернігівської ОДА, 27 січня, в туристичному комплексі "Голубі озера" відбудеться пам'ятний концерт присвячений до 80 річчя легендарного виконавця, автора пісень та барда - Володимира Семеновича Висоцького.
На сцені туристичного комплексу співатимуть найвідоміші твори Володимира Висоцького, лауреати міжнародних фестивалів, відомі барди з різних куточків України та Білорусі - Валерій Марченко, Олександр Кропельницький, Сергій Бондарчук, Андрій Дерзький, Олена Іванова та багато інших. Для бажаючих відвідати концерт буде організовано транспорт, який відправиться з Чернігова о 16:00 (від драмтеатру) та одразу по завершенні концерту відвезе всіх бажаючих до Чернігова.

Переглядів: 319 | Додав: DimaX | Дата: 05.01.2018 | Коментарі (0)

До дня святого Миколая голова благодійного фонду ім. Софії Русової - Іван Чаус, в туристичному комплексі "Голубі озера" урочисто відкрив резиденцію Діда Мороза.

Для діточок з усієї області було проведене неймовірне новорічне свято, діточки змогли не лише поринути в казку з багатьма казковими героями, а також загадати свої заповітні бажання головному герою святкового дійства - Діду Морозу, який в свою чергу привітав всіх діточок з Новим роком та вручив кожному приємні подарунки.

Резиденція Діда Мороза працюватиме для дітей протягом всіх зимових канікул, на наших маленьких гостей чекатимуть не лише казкові герої, а й безліч розваг, а саме: лижі, ковзани, хокейний майданчик, тюбінги та багато інших сюрпризів. 

Благодійний фонд ім. Софії Русової вітає з прийдешніми новорічними святами та Різдвом Христовим, та бажає щоб 2018 рік приніс вам багато радості, духовності миру, злагоди та затишку в кожній родині!

Переглядів: 332 | Додав: DimaX | Дата: 27.12.2017 | Коментарі (0)

21 листопада в конференц-залі обласної ради пройшов круглий стіл, присвячений Дню Гідності і Свободи. У заході взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, освітяни, науковці, студенти вищих навчальних закладів Чернігівщини, громадські діячі, учасники національно-визвольного руху, журналісти. Ініціатором зустрічі за круглим столом серед інших виступили органи представницької та виконавчої влади Чернігівщини, Благодійний фонд ім. Софії Русової.
 

Переглядів: 356 | Додав: DimaX | Дата: 28.11.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 ... 21 22 »
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2021   Конструктор сайтів - uCoz