Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » Архів матеріалів

"Майдан національної пам,яті" Таку назву має історико-культурний проект,який 24 вересня 2021 року був представлений у обласній бібліотеці для юнацтва за підтримки Благодійного фонду ім.Софії Русової. Цей проект присвячений 30-річчю проголошення незалежності України та поверненню імені і творчої спадщини Софії Русової до нашого краю. Софія Русова наголошувала; Бібліотека не є , як колись дивились на неї, лише книгозбірня, ні, се жива організація, де йде постійний обмін думок, поступовий розвиток усієї людності". Саме такий обмін думками відбувся у обласній бібліотеці для юнацтва. Участь у заході взяли бібліотекар Володимир Єрмак, громадський діяч Сергій Соломаха, поетеса Ганна Верес-Демиденко, Голова Благодійного фонду ім.Софії Русової, меценат Іван Чаус, Володимир Єрмак детально розповів про діяльність бібліотеки по національно-патріотичному вихованню молоді.Сергій Соломаха представив авторське видання "Чернігівщина;  30 років Незалежності України, Керівна еліта". Поетеса Ганна Верес-Демиденко презентувала нову збірку поезій "До Волі". Ця книга-справжній скарб для спраглих до українського слова та національної ідеї. Одна з поезій присвячена Софії Русовій. Іван Чаус розповів про діяльність фонду по увічненню пам,яті Софії Русової на її батьківщині-с.Олешні, означив перспективи подальшої роботи. Діяльність бібліотеки по національно-патріотичному вихованню молоді триватиме і надалі.

Переглядів: 244 | Додав: DimaX | Дата: 24.09.2021 | Коментарі (0)

Розкрити свій потенціал, обмінятися досвідом, відчути себе творчою частиною суспільства мали можливість діти та молодь з інвалідністю 11 –13 липня на фестивалі творчості «Місток», засновниками і організаторами якого є благодійний фонд ім. Софії Русової.

Захід відбувся на мальовничому березі екокомплексу «Голубі озера» у селі Олешня, Добрянської громади.

Привітали гостей свята голова благодійного фонду ім. Софії Русової - Іван Чаус, народний депутат України - Олег Семінський та заступниця голови Чернігівської облдержадміністрації Олена Дума. Також під час урочистого відкриття для дітей виступила заслужена артистка України Камалія.

Цьогоріч у фестивалі взяли участь понад 100 учасників з Чернігова, Чортківа, Харкова, Києва, Куликівської та Ріпкинської громад, які представляли організації осіб з інвалідністю та їх творчі колективи. 

В перший день учасники фестивалю демонстрували свої творчі візитівки, а вже 12 липня відбувся творчий квест, майстер-класи та конкурсні виступи учасників.

На сцені фестивалю виступали артисти театру «МІСТ» з уривком з вистави  «Сорочинський ярмарок»,  творчі колективи та аматори Любецької та Куликівської громад.

Всі учасники конкурсної програми отримали диплом за участь та почесну відзнаку журі фестивалю, Гран-прі цьогоріч розділи ГО театр «МІСТ» (м. Чернігів) за виставу «Чому Тигрик не смугастий» ( режисер, атор сценарію, автор музики та виконавиця головної ролі Євгенія Коніщева) та творча студія «З теплом у серці» (м. Київ) за яскраві  хореографічні та вокальні номери. 

13 липня, в завершальний день фестивалю, відбувся активний відпочинок, майстер-класи і творчі консультації.

Завдяки благодійному фонду ім. Софії Русової та його голові - Івану Чаусу, учасники, особи з інвалідністю та супроводжуючі їх особи, були забезпечені транспортом, харчуванням та мали комфортні умови проживання на базі екокомплексу «Голубі озера». Крім того кожен учасник отримав пам’ятні дарунки: чашку та футболку з логотипом фестивалю, іграшку.

Учасники фестивалю залишились задоволені та запевнили, що відпочинок їм дуже сподобався. Було весело, цікаво і багато розваг, то тепер з нетерпінням всі чекатимемо наступної зустрічі.

Переглядів: 289 | Додав: DimaX | Дата: 25.07.2021 | Коментарі (0)

Протягом трьох днів екоперлина Чернігово-Сіверщини, туристичний комплекс Голубі озера були місцем проведення Міжнародного фестивалю авторської пісні. Цього року це був вже десятий ювілейний фестиваль, який щоразу більше привертає до себе увагу шанувальників авторської пісні. На святі пісні і музики традиційно відбуваються творчі майстерні, майстер-класи, проходять виступи народних колективів художньої самодіяльності, естрадних колективів і, звичайно ж, конкурсні виступи учасників фестивалю за номінаціями.

Фестиваль став брендом, одним з найкращих фестивалів в Україні, що пропагує досягнення в жанрі авторської пісні і спрямовує свої зусилля на патріотичне виховання та підтримку обдарованої  творчої молоді.

Як розповів засновник фестивалю президент Благодійного фонду ім. Софії Русової Іван Чаус, за десять років свого існування учасниками фестивалю «На голубих озерах» ставали найвідоміші барди України та Білорусі: Олександр Демиденко, Ігор Сильченко, Сергій Наумов, Ірина Шмидова, Володимир Грачов, Олександр Ворох, Валерій Марченко, Олексій Ревенко, Володимир Каверин, Ілля Вінник, Владислав Бондарьков,  В’ячеслав Климович,  Дмитро Долгов та інші уславлені автори і виконавці в жанрі авторської пісні.

10 липня 2021 року відбувся гала-концерт за участю відомих бардів і дипломантів фестивалю. Привітати його учасників та глядачів прийшли також почесні гості: заступниця голови Чернігівської обласної державної адміністрації, голова організаційного комітету фестивалю Олена Дума, народний депутат України Олег Семінський та голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко. До привітань також долучилася відома українська співачка, володарка престижних музичних премій, переможниця конкурсу краси «Міс Світу», заслужена артистка України Камалія. Підбив підсумки Х Міжнародного фестивалю авторської пісні «На Голубих озерах» голова  журі, відомий український автор, виконавець і художник, керівник  Київської школи бардів Дмитро Долгов.

По завершенню церемонії вручення нагород від благодійного фонду ім. Софії Русової і гала-концерту відбулося театралізоване фольклорне дійство «Купальська ніч на голубих озерах», яке учасникам свята подарував Академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.

А завершила свято концертно-танцювальна програма за участю вокалістів філармонійного центру.

Переглядів: 227 | Додав: DimaX | Дата: 21.07.2021 | Коментарі (0)

Сумна звістка надійшла з Білоруської столиці - Мінська, на 72 році життя, відійшов у вічність соліст золотого складу, легендарного гурту "Пєсняри" - Леонід Борткевич.

В 2019 році за фінансової підтримки благодійного фонду ім. Софії Русової, Леонід Борткевич побував у Олешні, провівши єдиний в Україні концерт, який відбувся на сцені туристичного комплексу "Голубі озера". 

Леонід Борткевич назавжди залишиться у наших серцях, і пам'ять про нього житиме вічно у легендарних піснях Пєснярів.
Вічна пам'ять!

Переглядів: 380 | Додав: DimaX | Дата: 20.04.2021 | Коментарі (0)

Її п'ять разів заарештовували, п'ятнадцять разів проводили обшуки та переслідували. Проте вона не припиняла боротись за українську мову та культуру. Софія Русова - не тільки видатний педагог та просвітниця. Вона була активною громадською діячкою.

17 лютого у стінах обласної бібліотеки для юнацтва за сприяння благодійного фонду ім. Софії Русової зібрали круглий стіл присвячений до 165 річчя видатної просвітительки, де говорили про відродження пам'яті про відому уродженку Чернігівщини.

Софія Русова - яскравий приклад справжньої просвітниці. Разом із старшою сестрою вона відкрила в Києві перший україномовний дитячий садок. Написала багато наукових та педагогічних праць для вчителів, які донині не втрачають актуальності.

У бібліотеці відкрили виставку її друкованих праць, презентували унікальні архівні фото та відеоматеріали з життя Софії Русової. Пролунала її улюблена пісня.

Переглядів: 264 | Додав: DimaX | Дата: 19.02.2021 | Коментарі (0)

17 лютого у Обласній бібліотеці для юнацтва, за сприяння благодійного фонду ім. С. Русової, відбудеться презентація історико-культурного проекту "Майдан національної пам'яті Софії Русової" присвячений 165-річчю від дня народження видатного педагога-просвітительки, державної діячки України. 

Переглядів: 293 | Додав: DimaX | Дата: 04.02.2021 | Коментарі (0)

95-річний ювілей 25 листопаду святкує заслужений майстер народної творчості, відомий гончар Іван Іванович Бібік. Народився у 1925 році в селі Олешня, приймав участь в Другій світовій війні, за що нагороджений орденами та медалями. В своєму рідному селі живе з 1946 року, де працював гончарем в Олешнянському гончарному цеху. Один з найперших з 1991 року працює під опікою та є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Отримавши ремесло у спадок від дідів та прадідів, які також були гончарами, втілює віковий досвід та традиції гончарства поліського краю. В доробках майстра горщики, кувшини, миски, глеки та побутовий гончарний посуд Учасник різних регіональних, всеукраїнських та міжнародних заходів з народної творчості. В багатьох музеях України знаходяться твори майстра, а саме в Музеї народної архітектури та побуту, у Чернігівському історичному та художньому музеях.. Значима постать у сучасному традиційному гончарстві. Численні виставки, в тому числі і за кордоном, зробили його ім’я відомим.

На свято відомого гончара Івана Бібіка  приїхав та привітав з ювілеєм президент Благодійного фонду Іван Петрович Чаус. Їх давні та добрі стосунки вже давно поєднуються у співпраці з фондом.. Доречі на садибі Софії Русової в музеї знаходиться кімната, яка присвячена без перебільшення талановитому майстру сучасності Івану Бібіку.

Переглядів: 356 | Додав: DimaX | Дата: 26.11.2020 | Коментарі (0)

За підтримки Благодійного фонду ім.Софії Русової 28 вересня 2020 року на Чернігівщині відбулися урочистості, присвячені видатному педагогу-просвітительці, державній діячці України - Софії Русової та з нагоди свята Віри, Надії, Любові та їх матері Софії.  На свято прибули численні гості з Києва, Чернігова, Прилук - науковці, освітяни, діячі культури, журналісти  Президент Благодіного фонду ім.Софії Русової - Іван Чаус нагородив почесними грамотами фонду та грошовими преміями кращих дослідників та популяризаторів життєвого і творчого шляху Софії Русової /Учасники свята вшанували пам,ять Софії Русової на Майдані Софії Русової в центрі Олешні. Опісля вони відвідали історико-меморіальний музей Софії Русової, який за власні кошти відновив Іван Чаус. Дуже цікавою була екскурсія до туристичного комплексу Голубі озера.
Більш того, 27 вересня відзначалась річниця існування Історико-меморіального музею Софії Русової. Експозиція,в с. Олешня, яку створили фахівці Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського – завідуюча науково-методичним відділом Валентина Луцька, наукові співробітники Микола Горох та Євген Населевець, розмістилася в будиночку на території садиби Ліндфорсів, де народилася Софія Федорівна. Нині нею опікується Благодійний фонд імені Софії Русової, який очолює Іван Чаус, котрий і виступив замовником музейного будівництва.
У відносно невеликому за площею приміщенні автори намагалися розкрити життєвий і творчий шлях видатної громадської та державної діячки. Окремі розділи присвячені її родині – батькам, брату та сестрам, дітям, друзям, розповідають про педагогічну діяльність як в Україні, так і в еміграції. Окрасою експозиції є меморіальні речі Софії Федорівни, передані її нащадками. Затишну домашню атмосферу створюють невеликий інтер’єр та камін. Знайшлося в музеї місце й розвиткові гончарних традицій села Олешня та майстерні, створеній Ліндфорсами.

Переглядів: 300 | Додав: DimaX | Дата: 06.10.2020 | Коментарі (0)

Сьогодні, 1 вересня, свій 70-річний ювілей святкує видатний кобзар, заслужений артист України, почесний голова благодійного фонду ім. Софії Русової - Василь Нечепа. Щиро вітаємо ювіляра зі святом, міцного вам здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх справах. Хай у вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість.

Переглядів: 401 | Додав: DimaX | Дата: 01.09.2020 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 23 24 »
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2023   Конструктор сайтів - uCoz