Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » Архів матеріалів

50 років дошкільному навчальному закладу №13, золотий ювілей  чарівній «Берізці» з пріоритетним напрямком роботи національно-патріотичного і духовного виховання малого українця на засадах національної концепції Софії Русової.

         Це  «хата радості», «Колиска Дитинства і Любові» для 6тис. маленьких ніжинців! Цього дня святкувалася ще одна важлива подія – 160 річчя Софії Русової – фундатора національного виховання, професора, дорогої землячки імя якої ДНЗ №13 отримав першим на Чернігівщині. І це знаково!

         Два свята з’єдналися в одне  вишиваним перевеслом, як дві долі. З особливою шанобою і гордістю в урочистому вітанні до всіх  звернулися  секретар Ніжинської міської ради В.Салогуб, заступник начальника управління освіти  Н.Пономаренко, методист ММК , заслужений працівник освіти Л.Василевська,  колишні випускники, ветерани  закладу.

 Скільки тепла і щирих побажань, незвичайних  подарунків отримав садочок від   міського голови А.Лінника, депутата Ніжинської міської ради В. Башинського , голови президії працівників освіти В.Сорокіна,  військового  комісара В.Якущенка, від директора фірми «Лакс» А.Литвина, від цілої делегації  ніжинської поліції на  чолі з Т.Балабайко, від  давніх друзів громадської організації Ліга «Ділова жінка» на чолі з Т.Стратілат, від родини  батьків закладу, на чолі з головою піклувальної ради М.Максименко.

Батьківська родина це перші порадники і помічники в любі часи, бо багато років працює  заклад за принципом «Садок і родина -  сім’я єдина». Скільки їх активних і творчих, щедрих і розуміючих !  Слова найщирішої вдячності всім Вам, дорогі батьки.

Святковий  коровай і ювілейний торт, небачених розмірів, люб’язно подарував Ніжинський хлібзавод, директор  Я.Дмітрєнко.

Зворушливі слайди про Софію Русову, ліричні поезії, патріотичні пісні, запальні таночки перепліталися з історією становлення дошкільного навчального закладу, його зростання. Зволожені очі гостини,  мимоволі ловили колишні чорно-білі світлини  слайдів маленьких вихованців, молодого колективу садочка, пригадували, ділилися спогадами…

Атмосфера родинного, ювілейного дійства  зворушила всіх бо,  чи можна бути байдужим, коли   душа  від  спогадів , від радості за дітей  співає? Жовто-блакитні кульки, рукотворні деревця   «Саду духовності»,  надали  особливого, незабутнього колориту цієї зустрічі. Тож хай  і в подальші роки квітне   «Берізка», що працює за золотою спадщиною  Великої  Софії, з’являються  нові ідеї, цікаві традиції, а маленькі ніжинці і через десятиліття пам’ятатимуть і пишатимуться своєю вишуканою ,національною колискою.

 

      Завідувач ДНЗ, заслужений працівник освіти України     Н.Примушко

Переглядів: 511 | Додав: DimaX | Дата: 02.03.2016 | Коментарі (0)

Присвячена 160-річчю від дня народження видатного українського педагога в галузі дошкільного виховання, громадсько-освітнього діяча, письменниці, історика, етнографа, мистецтвознавця, літературного критика, однієї з організаторів жіночого руху, яка присвятила своє життя створенню національної системи виховання й освіти, - Софії Федорівні Русовій (уродженій Ліндфорс).

Переглядів: 607 | Додав: Svanila | Дата: 19.02.2016 | Коментарі (0)

В рамках святкування 160-річчя з дня народження Софії Русової в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбулось нагородження кращих юних вокалістів, лауреатів ІІ відкритого  фестивалю української патріотичної пісні «Озброєні піснею». Засновниками та організаторами цього заходу виступили благодійний фонд імені Софії Русової спільно з Управлінням освіти і науки облдержадміністрації. Він зібрав на свято купу шанувальників та всіх тих, хто поважає та цінує велику культурну спадщину, яку залишила по собі ця без перебільшення велика людина Софія Русова. Фондом було продемонстровано всім присутнім фільм «Шляхами Софії Русової», у якому було показано родину Ліндфорсів та розказано про їхнє життя

У святковому концерті прийняли участь та порадували своїм виступом: Академічний ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди», Академічний народний хор, Капела бандуристів ім.. О. Вересая, Народний артист України Василь Нечепа, викладачі та учні ріпкинської гімназії та артист розмовного жанру Дмитро Обєдніков.

Після цього відбулися виступи переможців фестивалю. Дуже важко було визначити хто з них найкращий, адже зовсім юні таланти нічим не поступаються вже досвідченим вокалістам. Їхній спів, пройшов крізь кожне серце, не залишивши байдужим жодного з присутніх глядачів.

З привітальним словом  до переможців звернулися: заступник начальника управління освіти та науки Чернігівської облдержадміністрації Олена Соронович,, почесний президент благодійного фонду Василь Нечепа, директор Ріпкинської школи-гімназії Наталія Корж та заслужений діяч мистецтв України  Олег Васюта.

На завершення події для нагородження вийшов президент благодійного фонду імені Софії Русової Іван Петрович Чаус, який вручив премію за І місце Ансамблю "Гармонія" Чернігівського колегіуму №11 і символічно стало те, що в цей момент зал піднявся стоячи з аплодисментами та сльозами на очах на честь присутньої в залі матері загиблого воїна української армії, який загинув під час проведення антитерористичної операції на сході України, випускника Чернігівського колегіуму №11 Володимира Близнюка.

Потім Іван Чаус запросив всіх переможців на V Міжнародний фестиваль на Голубих озерах та свято Івана Купала, який цього року відбудеться 1-3 липня.

Отже лауреатами фестивалю стали:

Гран-прі фестивалю: Анастасія Гніда - вихованка Козелецького будиноку творчості дітей та юнацтва

І місце: Ансамбль «Гармонія» - Чернігівського колегіуму №11

ІІ місце: Катерина Олешко – ліцей №22 м. Чернігів

ІІІ місце: Христина Полуян – вихованка Чернігівського обласного палацу дітей та юнацтва

Вітаємо переможців!

______________________________________________________

Шляхами Софії Русової

Переглядів: 561 | Додав: DimaX | Дата: 18.02.2016 | Коментарі (0)

16 лютого, на передодні святкування 160 - річчя з дня народження видатної громадської діячки Софії Русової, відбулася яскрава подія не тільки для Чернігівщини але й для всієї сучасної України. Перший в історії України пам’ятник Софії Русової було встановлено та відкрито  при вході Ріпкинської гімназії 

Президент благодійного фонду Іван Петрович Чаус не тільки надав фінансову підтримку для спорудженя цього пам’ятника , а й виступив зі словами вдячності людям, які сьогодні підтримують спадщину великої землячки, та висловив подяку тим, хто на початку ще 90 років, коли ім’я Софії Русової було не тільки забуте, а й практично на нього було накладене табу, прославляв її ім'я. Тому завдячуючи таким патріотам-інтузіастам як Раїса Решетнюк, Володимир Єрмак, Зоя Шило, які боролися в ті часи за встановлення справедливості в повернені ім’я Софії Русової до культурної спадщини України, вдалося це зробити, адже  тоді майже не можливо було назвати її ім’ям школу чи вулицю.

Велика заслуга в появі пам’ятника Софії Русової директора школи Наталії Корж, на базі якої завжди проходять круглі столи , русівські читання та вечори пам’яті.

Іван Чаус привітав та вручив їй почесну відзнаку від фонду та передав подарунки до музейної кімнати.

Переглядів: 466 | Додав: DimaX | Дата: 16.02.2016 | Коментарі (1)

В минулому році з успіхом пройшов перший фестиваль української патріотичної пісні «Озброєні піснею». Гран-прі отримав ансамбль «Дивоцвіт» зразкової вокальної студії «Натхнення» Прилуцької школи мистецтв. Члени журі та глядачі до сих пір пам’ятають зворушливий виступ переможиці фестивалю, вихованки Козелецького будинку творчості дітей та юнацтва Анастасії Гнідої, якій стоячи опладував увесь зал, та яка потім  стала лауреатом фестивалю авторської пісні на Голубих озерах.

17 лютого в Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм в рамках святкування 160-річчя дня народження Софії Русової, відбудеться нагородження лауреатів ІІ відкритого  фестивалю української патріотичної пісні «Озброєні піснею», організаторами якого виступили Благодійний фонд Софії Русової спільно з Управлінням освіти і науки облдержадміністрації.

Попередній етап відбору пройде з 22 січня по 10 лютого 2016 року, в період якого всі конкурсанти висилатимуть свої аудіо та відеозаписи своїх творів, за якими будуть відібрані фіналісти, а потім переможці та лауреати фестивалю.

У конкурсі можуть брати участь учні загальноосвітніх шкіл міста та області та вихованці позашкільних навчальних закладів, а також конкурсанти з інших областей.

Лауреати будуть запрошені на V Міжнародний фестиваль авторської пісні на Голубих озерах та свято Івана Купала, який цього року відбудеться 1-3 липня.

Положення та умови участі у фестивалі можна знайти за посиланням:http://rusova.at.ua/03102009/pologenya_ozbroeni_pisneu.doc

Анкети з аудіо та відеозаписами можна присилати на електрону пошту:

ivan-chaus@mail.ru

Переглядів: 512 | Додав: DimaX | Дата: 20.01.2016 | Коментарі (0)

Бардівська пісня як той крик душі, почуття та біль поета, поєднана з духовністю, традиціями та ментальністю кожної людини. В ній закладено особистий характер, самоствердження самостійної та життєвої позиції автора.

Одним з яскравих проектів Благодійного фонду імені Софії Русової, який підтримує творчу молодь і вже здійснився та став одним з найпопулярніших на Україні, це міжнародний фестиваль авторської пісні на «Голубих озерах», родзинкою якого є Івано-купальске дійство.

1-3 липня 2016 року відбудеться вже п’ятий ювілейний фестиваль, на який з’їзджатимуться відомі барди та їх прихильники з усього пострадянського простору, та поряд з ними  відкриватимуться нові таланти в жанрі як авторської пісні так і поезії.

Завжди на цьому фестивалі  приймає участь і Чернігівський клуб авторської пісні «Трамонтана», який цими днями відзначив свій п’ятирічний ювілей. На свято завітав президент Благодійного фонду Іван  Петрович Чаус ,який привітав клуб зі святом та вручив цінний подарунок керівнику клубу Наталії Потапчук.

Переглядів: 459 | Додав: DimaX | Дата: 14.12.2015 | Коментарі (0)

Плекати патріотів -  справа не проста, бо потребує від педагогів і батьків  великої праці над собою, усвідомлення  високих цінностей  змісту і розуміння поняття патріотизму.

Виховним  ідеалом педагогічного колективу дошкільного навчального закладу №13 «Берізка»  є  формування  процесу  національного і духовного виховання  малого українця на засадах  золотих праць і Концепції національного  виховання Софії Русової, 

З метою підвищення фахової майстерності  педагогів та з нагоди 160 –річчя від дня народження великої  просвітительки, землячки, громадського діяча Софії Русової,  у дошкільному навчальному закладі  була проведена  цікава і змістовна робота творчої групи «Джерельна криниця»  з проблеми  «Виховання у дітей  духовності  і патріотизму  через уроки  доброти  В.О.Сухомлинського».

Мандруючи стежинками  інтелект-карти,  свою обізнаність і знання, творчий підхід до справи довели  вихователі Куранда І.В., Гнітій Л.О., Костандова І.В., Парубець Н.Г., Грицан О.В., Колесник А.В., Камінська О.М.. Презентація   авторських  дидактичних  ігор  пройшла жваво  і з великою зацікавленістю. Свою креативність  довели  молоді  вихователі  Стільник Ю.В., Максименко А.В., Вергун І.А., Вовк Н.М., Жук Ю.В. До цікавої дискусії  запросила  всіх  членів творчої групи досвідчена садівниця Хорешко Н.В., познайомивши  колег  з останніми  друкованими напрацюваннями  по творчості В.Сухомлинського  - «Патріотизм виростає з любові матері», в порівняльному аспекті  з  Концепцією національного виховання Софії Русової.

Хай скільки б не пройшло  десятиліть, але мудрість Софії залишиться свіжою  і актуальною: «Якщо ми хочемо бачити в нашій країні загальний національний добробут, ми перш за все мусимо організувати школу, що навчила б наших дітей служити добру, народу і рідному краєві».

 

                        Завідувач ДНЗ №13    Н.М.Примушко

Переглядів: 343 | Додав: DimaX | Дата: 10.12.2015 | Коментарі (0)

90-річний ювілей 25 листопаду святкує заслужений майстер народної творчості, відомий гончар Іван Іванович Бібік. Народився у 1925 році в селі Олешня, приймав участь в Другій світовій війні, за що нагороджений орденами та медалями. В своєму рідному селі живе з 1946 року, де працював гончарем в Олешнянському гончарному цеху. Один з найперших з 1991 року працює під опікою та є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Отримавши ремесло у спадок від дідів та прадідів, які також були гончарами, втілює віковий досвід та традиції гончарства поліського краю. В доробках майстра горщики, кувшини, миски, глеки та побутовий гончарний посуд Учасник різних регіональних, всеукраїнських та міжнародних заходів з народної творчості. В багатьох музеях України знаходяться твори майстра, а саме в Музеї народної архітектури та побуту, у Чернігівському історичному та художньому музеях.. Значима постать у сучасному традиційному гончарстві. Численні виставки, в тому числі і за кордоном, зробили його ім’я відомим.

На свято відомого гончара Івана Бібіка  приїхав та привітав з ювілеєм президент Благодійного фонду Іван Петрович Чаус. Їх давні та добрі стосунки вже давно поєднуються у співпраці з фондом.. Доречі на садибі Софії Русової в музеї знаходиться кімната, яка присвячена без перебільшення талановитому майстру сучасності Івану Бібіку.

Переглядів: 424 | Додав: DimaX | Дата: 26.11.2015 | Коментарі (0)

“Кохаючи свою національну культуру, дитина поважатиме й друга і націю й цікавитиметься їхнім життям, навчиться шукати й знаходити у вселюдській культурі ті скарби: художні, наукові й моральні, які можуть стати їй найріднішими, бо не нав’язані з боку, а органічно прищеплені до її душі” –  так колись казала великий український педагог, літературознавець і громадська діячка Софія Русова.

Благодійний фонд Софії Русової, який сьогодні опікується не тільки обдарованою молоддю, але й дітями-сиротами, зробив їм гарний подарунок.  З різних куточків України приїздять багато екскурсій, але цього разу за сприянням Івана Петровича Чауса в Олешню до садиби Софії Русової завітали діти з городянської школи-інтернат. Приємно що керівник цієї делегації Будник Марія Іллівна у 2015 році стала лауреатом премії імені Софії Русової.

Діти відвідали могилу батьків та родичів Софії Русової, побували біля пам’ятного знаку, а потім в музеї, який знаходиться в садибі Софії Русової, голова Благодійного фонду сам провів екскурсію та розповів про її життя та праці, батька і мати та цікавий історичний шлях цієї видатної родини. Дітям розповідь сподобалася й видалася дуже захоплюючою, тому вони активно ставили питання і цікавилися історичною постаттю.

По завершенню екскурсії Іван Петрович всім дітям вручив пам’ятні подарунки та солодощі.

 

Переглядів: 448 | Додав: DimaX | Дата: 31.10.2015 | Коментарі (0)

160 – річчю від Дня народження  

Софії Русової присвячується…

У 2016 році вся прогресивна громадськість відзначатиме 160-річчя від дня народження видатної землячки, представниці української культури, державного і громадського діяча, письменниці, вченого педагога, автора Концепції національного дитячого садка, але перед усім - великої патріотки України, яка поряд з М.Грушевським, Л.Українкою, М.Драгомановим уособлює в собі воістину хресний шлях до незалежності і соборності України.
Наш дошкільний навчальний заклад №13 вже 21 рік носить ім’я Великої Софії Русової першим на Чернігівщині серед садків. В стінах нашого садочка живуть, діють, спрацьовують принципи національного дошкільного закладу, про який так мріяла Софія Русова – педагог світового рівня , що палко усвідомлювала ідею національної освіти і сприяла реформуванню української системи на основі найсучасніших наукових досягнень.
Вересень 2015 . В дошкільному закладі проходять педагогічні читання тих великих праць Софії Русової , що по краплинці , по крихті вишукували –збирали, заховані в архівах і колишніх «спецфондах» бібліотек науковці НДУ ім.М.Гоголя під керівництвом Коваленко Євгенії Іванівни кандидата педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки і педагогічної майстерності НДУ ім.М.Гоголя, наукового керівника дослідно-експериментальної роботи по створенню освітньої моделі «Саду духовності» у формуванні особистості малого українця.
Це були не просто педагогічні читання «Ясна зоря її життя…», це було «живе» спілкування з найповажнішою , найбільш світлою вченою - Софією Русовою через «Методичні містки» між наставниками і молодими садівницями, які працювали в парах. Ішло жваве обговорення думок, поглядів Великої просвітительки, тлумачення окремих висловів щодо національного виховання дитини, виховання в родині і т.д. Абсолютно всі думки приймалися, панувала творча, невимушена атмосфера змагань: «Хто ж знає більше?!» про захоплення Софії Русової , про перший дитячий садок на Україні, про її непростий життєвий шлях, як науковця, громадського діяча по невмирущих творах «Дошкільне виховання», «У дитячому садку», «В оборону казки».
Визначити кращих було дуже непросто, бо досить ґрунтовно відстоювали думки і погляди Софії пов’язуючи із сучасним дитячим садком і досвідчені садівниці, а це: Серга Т.В., Парубець Н.Г., Хорешко Н.В., Колесник А.В., Гнітій Л.О., Костандова І.В., Камінська О.М., Куранда І.В., Грицан О.В. і молоді – Максименко А.В., Стільник Ю.В., Жук Ю.А., Вергун І.А.. Це їх молодих садівниць сьогодні в День Віри, Надії, Любові і Софії урочисто посвятили у вихователі добірним зерном нового врожаю на щастя і творчу стежину.
Педагогічні читання присвячені Софії Русовій це не лише данина її ювілеєві, а й намагання спільно осягнути і зрозуміти сутність її життєвого кредо, сформульованого ще на початку минулого століття : «В житті кожної шляхетної людини має світити велика ясна зірка, щаслива доля рідного народу».
Нехай же відсвіт цієї великої мети – надії допомагає і сьогоднішнім поколінням з такою ж завзятістю і безкорисливістю працювати, як це робила впродовж усього життя Софія Федорівна Русова .
Н.М.Примушко, завідувач ДНЗ №13, відмінник освіти України

Переглядів: 454 | Додав: DimaX | Дата: 16.10.2015 | Коментарі (1)

« 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 21 22 »
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2021   Конструктор сайтів - uCoz