Меню сайту
UKR                                  ENG
Головна » Архів матеріалів
Переглядів: 838 | Додав: DimaX | Дата: 08.10.2009 | Коментарі (0)

     За ініціативою та підтримкою благодійного фонду ім.. С. Русової 3 жовтня в с. Олешня Ріпкинського району відбулося справжнє свято культури та мистецтва. Наряду з відзначенням дня працівників освіти, вшановували пам'ять видатної просвітительки та педагога – Софії Русової.
Урочистості розпочалися з відкриття майдану Софії Русової.
     Символічно, що право «перерізання стрічки» одержала гостя з Канади – правнучка Русової – Орися Михайлівна Михалевич-Ткаченко, яка завітала до України разом з зятем Патріком. Зустрічали її по-домашньому тепло, з традиційним короваєм. «…Я вперше по-справжньому відчула свою Батьківщину..», - так казала зворушена Орися Михайлівна.
     Окрім керівництва Ріпкинського району – Віктора Бугая, Олександра Родинченко та Юрія Лемешка, на святі також були присутні гості з Києва, Чернігова, Ніжина та Прилук – серед них: академік Петро Кононенко – голова вченої ради Українського університету, ректор інституту українознавства, ректор  ЧДПУ ім.. Т.Г. Шевченка – Носко Микола Олексійович, Голова Всеукраїнського жіночого центру «Спадщина» Галина Дацюк, Голова Всеукраїнського союзу жінок - Надія Самуляк та ін.
     Учасники свята поклали квіти до пам’ятного знаку Софії Русової  та каплички – місця поховання її батьків.
     За сприяння фонду видатні викладачі Ріпкинського району отримали заслужені нагороди – почесні грамоти, подяки, нагрудні знаки та подарунки.
     Святкування продовжилось концертом, який розпочався виступом народного артиста України, кобзаря-лірника Василя Нечепи. Виступали і  заслужені артисти України, серед яких радували гостей своїми чудовими піснями М. Збарацький, М. Юськов, а також танцювальні колективи з Чернігова і місцеві колективи самодіяльності.
     Гості свята мали змогу завітати до садиби Софії Русової, спорудженої за сприяння відомого земляка, мецената Івана Чауса. Серед діючих об’єктів на території майбутнього туристично-музейного комплексу вже відремонтовано музей гончарної справи, започаткований свого часу родиною Ліндфорсів.
В майбутньому планується відновлення будинку Русової та створення тут освітньо-методичного центру.
     Свято супроводжувала виставка-ярмарок народних майстрів, де були представлені вироби гончарного мистецтва, кулінарні витвори, а також зразки української вишивки – ікони, подушки, рушники -  один з яких на згадку про Батьківщину повезла з собою до далекої Канади нащадок Русової – Орися Михалевич.  ФОТОЗВІТ>>>
Переглядів: 785 | Додав: DimaX | Дата: 04.10.2009 | Коментарі (2)

Благодійний фонд ім. Софії Русової порушив клопотання про нагородження педагогічних працівників почесною грамотою облдержадміністрації та Почесною грамотою обласної ради за вагомий внесок у вивчення та популяризацію творчої спадщини видатної просвітительки, славетної землячки, всесвітньо відомого педагога Софії Федорівни Русової, та з нагоди відкриття Майдану Софії Русової  в рамках мистецького свята, яке відбудеться 3 жовтня в с. Олешня.
Переглядів: 1043 | Додав: DimaX | Дата: 14.09.2009 | Коментарі (3)

Громадсько - просвітницький проект під такою назвою підготовлений Благодійним фондом ім. С. Русової.

У програмі проекту історико-публіцистичні дослідження "Софія Русова і державне відродження сучасної України" (автор Володимир Єрмак), виступи митців та ін.
Презентація проекту відбудеться у День Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, 30 вересня 2009 року, на базі військово-історичного музею (біля міського парку культури і відпочинку).
Початок о 12:00
Переглядів: 866 | Додав: DimaX | Дата: 13.09.2009 | Коментарі (1)

Благодійний фонд розпочав підготовку до мистецького свята, присвяченого пам’яті Софії Русової та Дню Учителя, яке відбудеться у суботу 3-го жовтня у селі Олешня ріпкинського району чернігівської області.

В програмі:

1. Урочисте відкриття «Майдану Софії Русової», виступ почесних гостей та концертна програма майстрів мистецтв.

2. Наукові читання присвячене 130-й річниці початку педагогічної діяльності Софії Русової в Олешні.
За участі Ректора Національного інституту Українознавства – академіка АН України Кононенка П.П. Народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Нечепи В.Г. Ректора Чернігівського Державного педагогічного університету ім. Тараса Шевченка Носка М.О.


3.  Закладення каменя на місці встановлення майбутнього пам’ятника Софії Русової.

4.  Покладання квітів до пам’ятного знаку Софії Русової та місця поховання її батьків.

5. Святкова виставка-ярмарок народних майстрів України.

Початок о 11:00
Оргкомітет.

Переглядів: 866 | Додав: DimaX | Дата: 26.08.2009 | Коментарі (0)

17 серпня депутати Олешнянської сільської рада підтримали звернення

Благодійного фонду ім. Софії Русової, і ухвалили рішення про назву площі в

центрі с.Олешні іменувати «Майдан Софії Русової».
Переглядів: 950 | Додав: DimaX | Дата: 26.08.2009 | Коментарі (0)


Переглядів: 930 | Додав: DimaX | Дата: 04.08.2009 | Коментарі (0)

Продовжуються роботи на території садиби по

реконструкції стародавньої гончарної майстерні, яку

свого часу відкрив батько Софії Русової – Ф.Ф.

Ліндфорс.

В цій   майстерні планується зробити музейну

експозицію гончарної справи. ФОТОЗВІТ>>>
Переглядів: 1363 | Додав: DimaX | Дата: 03.08.2009 | Коментарі (0)

Туристичний маршрут під такою назвою впроваджується на Чернігівщині. Організатором його став благодійний фонд ім.. Софії Русової. 30 липня цього року на батьківщину просвітительки – с. Олешню Ріпкинського району приїхали поважні гості – академік АН України, професор, директор Інституту українознавства НДІУ Петро Кононенко, письменник Дмитро Головко, народний артист України, кобзар-лірник Василь Нечепа (почесний голова фонду), заступник голови облдерж адміністрації Володимир Приходько, заступник голови Ріпкинської райдерж адміністртрації Олександр Родинченко, журналісти.

Зустріч відбулася біля садиби, де народилася Софія Русова.
Нині зусиллями відомого мецената, президента фонду Івана Чауса розпочато будівельно-реконструкційні роботи по створенню історико-культурного комплексу «Садиба-музей Софії Русової».
Гості вшанували пам’ять батьків Софії Русової – Ф.Ф. Ліндфорса та Г. Жерве, які поховані поруч із садибою, завітали до Олешнянської школи, яка з 1993 року носить ім’я великої просвітительки. Організатори фонду також звернулися до депутатів Олешнянської сільської ради з пропозицією – площу в центрі села (поруч із садибою) іменувати «Майдан Софії Русової». Незабаром сесія сільської ради має розглянути це питання.

Саме на цьому Майдані у День Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії – 30 вересня цього року відбудеться велелюдне віче за участю відомих державних, громадських діячів, митців та інших гостей. Учасники зустрічі висловили сподівання, що ініціатива засновників фонду і програма його діяльності знайде відгук і підтримку всіх, кому не байдужа доля нашої історико-культурної спадщини.

Володимир Єрмак.


Переглядів: 1069 | Додав: DimaX | Дата: 31.07.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 19 20 21 22 »
Пошук

Контакти
Block contentБлагодійна організація
"Благодійний фонд ім. Софії Русової"
тел.: +38(0462)640-165,
+38(050)313-44-68.
р/р 26005259800149
Код ЕДРПОУ: 36515335
МФО - 300863 в ПАТ "Кредитпромбанк" м. Київ
E-mail: s_rusova@i.ua

Партнери

Форма входу


Copyright MyCorp © 2021   Конструктор сайтів - uCoz